Sign in to follow this  
Followers 0
honzaxxiii

chcípání motoru

10 posts in this topic

Zdarec. Potřeboval bych prosím poradit. Mám peugeot 405 GRD. A mám takovej problém. Auto normálně nastartuju, ale po chvíli (100m - 2km) to prostě chcípne, někdy nárazově někdy postupně upadá výkon. Znovu nastartuju a šlape jak hodinky. Napadl mě zanesenej palivovej filtr, ale po jeho výměně + výměně hadic, se nezměnilo vůbec nic. Tak nevím

A dělá to jen za studena nebo je mu to jedno?

mal som tiez problem so chcipanim motoru ale na 205 GTi a robil to "studenak" na relatku na palivove cerpadlo...

Jen když delší dobu stojí. Jak se rozjede je vše OK. A pokaždé jen jednou, ale někdy vůbec. Jo a po tom co chcípne tak těžce startuje.

Původně zaslal: oddie

Padá nafta, někde je nějaká netěsnost.

Je to přesně tak jak říká Oddie. Naše 405 to taky dělala, po nastartování a ujetí 100m chcípla a pak při dalším startu jsem musel točit zhruba 10s než se konečně rozběhla (nejdřív točí startér motorem, pak začne motor škytat jako když dochází palivo a paj se chytne a jede). Chce to projít přívodní palivový hadice a zkontrolovat těsnost spojů. U mě stačilo dotáhnout eskapásku u naftovýho filtru.

zkus se podívat na sítko v nádrži,kdysi jem měl podobný problém.:roll

Tak je to vcajku chlapi. Po výměně palivového filtru, hadic a prohlídce a utěsnění celého přívodu paliva chcípání nepřestalo. Nebudu to natahovat ale postupně jsme přišli na to, že byl vadnej předehřev nafty!!!!!!!!!!. Výměna za starší a Pežotek šlape jako hodinky. :potlesk

Původně zaslal: honzaxxiii

Tak je to vcajku chlapi. Po výměně palivového filtru, hadic a prohlídce a utěsnění celého přívodu paliva chcípání nepřestalo. Nebudu to natahovat ale postupně jsme přišli na to, že byl vadnej předehřev nafty!!!!!!!!!!. Výměna za starší a Pežotek šlape jako hodinky. :potlesk

Gratuluji.

Já taky. Typkovi co to dal dohromady. Pry se s tím u osobáku ještě nesetkal. No +- 400 000km dá zabrat jakýkoli součásti auta.