Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Utlumení výfuku


renm

Recommended Posts

Pro ty co mají sportovní výfuk:

Co používáte k utlumení výfuku?

Mám dvojitou koncovku průměr 90, řešil jsem to napřed drátěnkama-3drátěnky do sebe a strčil jsem je do jednoho laufu, to samé do druhého... (6 drátěnek v hypernově cca 30,-) Jenže byl problém že za čas to prostě vyletí, tak jsem si koupil ocelovou vatu na broušení...vydržela sice trochu dýl ale taky už leží někde v příkopu-nevíte nějaký způsob jak je tam přichytit? zkusil jsem z drátu ohnout takové pérko a dát za tu drátěnku, tak to sice drží ale moc tomu něvěřím..

Nebo jak tlumíte výfuk? Přece s tím rachotem furt tak nejezdíte? Utlumil jsem to na 50% takže vevnitř není o moc větší rachot než jaký bývá ve škodovce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož byl cenově stejný jak origo, akorát je v nerezu, takže vydrží dýl, má dvojitou koncovku takže vypadá líp a zvuk je sportovnější, nechci to utlumit na seriovku ale když s někým jedu tak chci slyšet co říká:D Teď mi to vyhovuje, jen chci vědět jak to řeší jiní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak myslíš dovnitř? On je plně průchozí, takže při troše štěstí zatlačím tu drátěnku klidně i před tlumič až do svodů;) Ale jinak to mám jen v koncovce, ale vidět to není i když se tam někdo koukne...vidět tam je jen tma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renm

Jak myslíš dovnitř? On je plně průchozí, takže při troše štěstí zatlačím tu drátěnku klidně i před tlumič až do svodů;) Ale jinak to mám jen v koncovce, ale vidět to není i když se tam někdo koukne...vidět tam je jen tma

Já mám docela hlučnýho bručouna a lidi mi občas v autě remcaj ... kdybych si ho nechával, tak bych to vyřešil nějakým mezitlumičem na střední díl ... zajel bych k nějakýmu "výfukáři", aby mi poradil... Ten tvuj způsob utlumování je dost dost divnej ... :nevim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil sem to samé, měl jsem Toyotu celicu 2.0 GTi 185koníků:-) starej výfuck odešel do věčných lovišť a v replice by přišel na 7 tis:-( tak sem to vyřešil sportovním výfukem za 2500,- prodávající ni valil klíny do hlavy že prý to bude bomba zvuk a že má s tím jen ty nejlepší zkušenosti. Sotva to navařil a já si přišel pro auti, tak že je to sice hlučnější ale prý bomba!!! No to byla bomba!!! hlava mě bolela ještě týden:grr:grr:grr ještě že sem měl dvě koncovky:aut:aut:aut hned sem začal špekulovat:myslim:myslim:myslim. Nejdřív sem dával drátěnky, potom různé ucpávky a ho*no!!!! nakonec sem ucpal napevno jeden lauf vším čím sem mohl a bomba, auto jezdí do včil:P:P:P Dal sem tam starou odhlučňovací vatu ze Š 110 A POJISTIL:-)

[upravil dne 26.4.07 purkmistr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz davno jsem tu zakladal stejny vlakno dlouhy jak tejden a k nicemu se snad neprislo.je taky dulezity jak moc ti koncovka precuhuje auto a jakym sklonem je sklonena,jestli k zemi nebo nahoru,je to divny,ale ma to na to vliv.odhlucnit to nejde ani nepomuze,pac zvuk jde z koncovky,takze bud vymena nebo trp dal jako ja,zvyknul jsem si na to:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
Původně zaslal: renm

nějaké nové nápady?:roker

kdysi jsem taky řešil a celkem bezvýsledně :roker

od clonek v potrubí, přes1cm tlustou gumu nad výfukem až po vylepení kufru zevnitř. vždy jen s malým zlepšením:papa

nejlepší varianta bude ten mezitlumič ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohouš

Vraž tam originál a nech si na něj navařit nějakou pěknou nerez koncovku za cca 1500,- a máš klid. Já to tak udělal na svém bývalém GTI a pohoda vánek. Hezky to vypadalo, v autě byl klid a mír a venku po ohřátí to trošičku bublalo. :papa

to je moc drahá sranda - převaření svodů 1000,- nový výfuk 2000,- koncova 1500,- A ještě k tomu vyhodím tenhle nerez...:myslim To si radši zacpu uši:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renm

Původně zaslal: Bohouš

Vraž tam originál a nech si na něj navařit nějakou pěknou nerez koncovku za cca 1500,- a máš klid. Já to tak udělal na svém bývalém GTI a pohoda vánek. Hezky to vypadalo, v autě byl klid a mír a venku po ohřátí to trošičku bublalo. :papa

to je moc drahá sranda - převaření svodů 1000,- nový výfuk 2000,- koncova 1500,- A ještě k tomu vyhodím tenhle nerez...:myslim To si radši zacpu uši:aut

vtom případě doporučuji sluchátka jako měl Otík :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U závodního auta jsem to řešil kvůli tech.přijímce takhle:U válce před koncovou trubkou jsem navrtal 4xdírku o půměru 3.5mm nacpal tam drátěnky a skrz dírky jsem protáhl svářecí drát a zajistil ho.Dráty byly do kříže a celkem se to osvědčilo,ale je fakt,že tam byl tlumič jen po dobu přijímky a pak šel průchozí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...