Sign in to follow this  
Followers 0
verbatim11

budou to stabilizátory řízení?

7 posts in this topic

Zdravím všechny Peugeoťáky,už chvilku jsem majitelem Peugeotu 406 2.0 Hdi(80 KW rok výroby 2000,nalítano 70000,-km)skvělé autičko se skvělou spotřebou.

Jenže mi teďka při jízdě(ne vždy,ale většinou) jak vjedu do nějaké díry nebo na nějaký hrbol- tak se z pravého předního kola ozve jemný klepot někdy to je cítět i ve volantu:nevim

Tlumiče to nejsou nechal sem je proměřit.

Zkoušel sem to vyzvednout na zvedák a když sem na kolo tlačil po bocích zhora a dolu tak nic,ale když sem tlačil z leva a z prava tak tam jemná vůle byla:nevim

Bude to stabilizátory(kostima) viz na obrázku

Nebo už snad bude něco z řízením:o když je to i cítět ve volantu:myslim

post-0-14109595543259_thumb.jpg

Mám taky 406 ten samý motor a rok a měl jsem něco podobného a byli to ty tzv, kosti stabilizátoru. Být tebou tak je zkusím vyměnit nejsou tak drahé cca 500,- Kč za ks

Mám sice 206, ale měl jsem úplně stejný problém a chyba byla s kostech stabilizátorů. dal jsem za výměnu asi 1.200,- a bylo to OK

u byvale 406,jsem resil to same!a opravdu ten bordel delaly jen "kosti"!

Jj, řekl bych, že ve vztahu k českým silnicím je toto asi nejslabší místo Peugeotu, vyklepává se to na můj vkus strašně rychle (měnil jsem to tak každých 25-30kkm, P206SW).

P.

Byl sem stim na technycké,abych přímo viděl které kosti sou v háji,krásně to tam bylo vidět:super.Byla to ta stabylizační tyč s těma 2 čepy,vymněnil sem to přijednom i na druhé straně ať je klid:cool:.Dal sem tam Febi stali obě 900,-Kč

Bezva, a teď to máš ve svých rukou - vyhýbej dírám, jezdi pomaleji po špatném povrchu. Fakt to má zásadní vliv na životnost.