Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

P605, D1, 219km/h?, 3 body a 4000kč


Pechy

Recommended Posts

Včera večer když jsem se vracel z Prahy domu, byl jsem změřen v rychlosti cca 219km/h asi na úrovni benzinky Shell, po chvilce jízdy jsem za zády viděl majáčky a policejní ST, proč to píšu, čekal jsem, že to mají více organizované.. Než mě policejní ST dojelo mohl jsem odbočit na dvou sjezdech..

Byl jsem zastaven, byla provedena alkoholová zkouška, kontrola vozidla a následně mi zděleno, že jsem překročil povolenou rychlost o 89 km/h / z toho usuzuji moji celkovou rychlost. Ovšem žádná fotka, teď mě napadá, že neměli žádný důkaz(který mi byl doložen) o překročení té rychlosti, ikdyž jsem věděl, že jsem jí překročil..

Na místě chtěl 4000kč, dal mi složenku a řekl, že to budou 3 body, že mám dnes štěstí a něco říkal o spravním řízení.. Netuším co mě teď čeká.. Pouze čekám jestli přijde nějaký dopis.

Od kamaráda jsem slyšel, že jeho známému naměřili v obci 96km/h a dostal také 3 body + 5000kč pokutu a ve správním řízení přišel o řidičák na 6 měsíců.. Tím tedy nechápu, proč policista říkal, že "mám dnes štěstí"..

Na netu jsem vyčetl, že pokud bych to spáchal 2x a vícekrát do 1 roku, tak bych měl přijít o ridičák na 1-6 měsíců.. - Nevím co je na tom pravdy..

Nemá někdo "podobnou" zkušenost?:bojim:bojim

[upravil dne 26/4/2007 Pechy]

[upravil dne 26/4/2007 Pechy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Překročení rychlosti v obci o více než 40 km/h anebo mimo obec o více než 50 km/h

- pokuta v řízení před obecním úřadem 5 000 až 10 000 Kč,

- pokutu na místě nelze udělit

- 5 bodů,

- řidičský průkaz se odebere na šest měsíců až jeden rok.

zdroj: http://auto.atlas.cz/poradna/102141-prekroceni-rychlosti-a-sankce.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic jsem neviděl, pouze mi bylo řečeno to, co jsem napsal. V tu chvilku, jsem pořádně nevěděl jak se zachovat, teď s odstupem čas bych se choval jinak.

Jestli budu pozván na magistrát, tak mohu požádat o důkaz tam? Nebo říci, že jsem nic takového neprovedl.. přeci v tom nemůže/nesmějí být/mít takový "bordel"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pechy

Nic jsem neviděl, pouze mi bylo řečeno to, co jsem napsal. V tu chvilku, jsem pořádně nevěděl jak se zachovat, teď s odstupem čas bych se choval jinak.

Jestli budu pozván na magistrát, tak mohu požádat o důkaz tam? Nebo říci, že jsem nic takového neprovedl.. přeci v tom nemůže/nesmějí být/mít takový "bordel"

Na magistrát budeš pozván v případě, že tu fotku budou mít! Mě takhle přišla kráááásná momentka ze Zlíchovského tunelu, kde jsem jel cca 65Km/h a je tam padesát. Byl jsem tam v celé své kráse (tehdy ještě s feldou):D:D Ale pokud už jsi pokutu zaplatil, tak myslím, že si tě nikam zvát nebudou, tedy dle mého mínění:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti nic nepředložili na místě jako důkaz a pouze ti to jen slovně sdělili, tak je možno si dát stížnost. Pokud nebudou mít důkaz, podle které byla udělena sankce, tak v 85% jsi vyhrávající. Musí být důkaz a navíc jsou Fort Mondea vybavena technikou, která je k tomu určená. 4000,-Kč + body je velká pálka. To je můj osobní názor!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslím že tím štěstím myslel, že ti dal jen 3 body i když měl dát 5 a asi to nepůjde na správní řízení. v tom máš to stěstí.

jinak pokud jsi složenku převzal, tak jsi se určutě podepisoval do jeho bločku a dostal jsi lístek. a tam na tom lístku je, že se nelze odvolat, takže když jsi to podepsal musíš zaplatit protože jsi s pokutou souhlasil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: OK406

Myslím, že se odvolat může a nebo podat stížnost.´, že nepředložili fotku a nebo jiní důkaz.

:myslim

.

Kdyby se ozval tam tak mu to ukážou na počítači v autě.Mlčel a holt mlčeti znamená souhlasit,není co dodat;)Holt jsi měl smůlu

Jsou ale i jiné okolnosti přece. Např. trauma, šok, problémy atd.

A o důkaz může požádat kdykoliv. To se eviduje.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Myslím, že se odvolat může a nebo podat stížnost.´, že nepředložili fotku a nebo jiní důkaz.

:myslim

...a doplatit jeste ten litr a zbyvajici body:super

Jinak jak pise komisar. Ten zaznam v aute urcite maji a jestli si je vedom, ze tak rychle skutecne jel, tak neni moc co resit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: OK406

Myslím, že se odvolat může a nebo podat stížnost.´, že nepředložili fotku a nebo jiní důkaz.

:myslim

...a doplatit jeste ten litr a zbyvajici body:super

Jinak jak pise komisar. Ten zaznam v aute urcite maji a jestli si je vedom, ze tak rychle skutecne jel, tak neni moc co resit.

To já nevyvracím. Jen se tu ptal, jestli mu mají ukázat fotku (důkaz). A jestli si je něčeho vědom ano či ne, je otázka druhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest dtyrkas
Původně zaslal: Supersonic

Původně zaslal: Pechy

Nic jsem neviděl, pouze mi bylo řečeno to, co jsem napsal. V tu chvilku, jsem pořádně nevěděl jak se zachovat, teď s odstupem čas bych se choval jinak.

Jestli budu pozván na magistrát, tak mohu požádat o důkaz tam? Nebo říci, že jsem nic takového neprovedl.. přeci v tom nemůže/nesmějí být/mít takový "bordel"

Na magistrát budeš pozván v případě, že tu fotku budou mít! Mě takhle přišla kráááásná momentka ze Zlíchovského tunelu, kde jsem jel cca 65Km/h a je tam padesát. Byl jsem tam v celé své kráse (tehdy ještě s feldou):D:D Ale pokud už jsi pokutu zaplatil, tak myslím, že si tě nikam zvát nebudou, tedy dle mého mínění:myslim

No vidis to, kdybys tam jel takhle dneska, pokutu bys nedostal, uz je tam sedmdesatka. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: orgacek

já myslím že to co říká zoby je nejblíže pravdě, ale jak říká Ok406 měl bys mít právo na důkaz, zkusím se poptat výš

Ne úplně, protože i když s pokutou nesouhlasíš, tak ji stejně dostaneš a teprve potom se můžeš odvolávat, v tom má pravdu OK406. Jde to potom k přestupkové komisi, kde se to všechno řeší, jestli to bylo oprávněné, atd. Potom je problém, když neuspěješ, napálí ti to i s výlohama:nevim Ale rozhodně má pravdu v tom, že byl "milosrdnější" než jiní a nechal to takhle;)

To dtyrkas: Díky, alespoň to vím, ale stejně si tm od té doby dávám pozor:roker:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokuds převzal složenku, znamená to, že s pokutou souhlasíš a žádný odvolání/stížnost už není. Nezbývá ti, než zaplatit. Navíc v tvým případě vzhledem k rychlosti (tu rači nebudu komentovat) bych se v tom už nešťoural a byl bych šťastnej jak blecha, žes vyvázl tak lacino.

Pokud nesouhlasíš, nesmíš příště pokutu platit/přebírat složenku. Pak to pude automaticky do správního řízení.

Z toho vyplývá, že žádnej "důkaz" ti už předkládat nemusí, pač věc je uzavřená. Pro ně je to vyřešený tím, že tě pokutovali, tzn. že to s tebou definitivně vyřešili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...