Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jde přidat klimatizace do 307ky, která ji při koupi neměla?


tanagy

Recommended Posts

Nazdar 307mičkářům.

Mám možnost koupit od známýho 307 break s 1.6 benzínem (80kW). Stáří 4 roky (zkončil mu leasing), najeto 53tisíc km, cena 200tisíc. Auto sem viděl - bez viditelných kazů. Chci to jako rodinné vozítko (většinou popojíždění po městě, párkrát za rok delší jízdy (Chorvatsko, Slovensko, atd.)). Dva roky jezdím s 206 tkou v benzínu 1.4i a naprostá spokojenost.

Co mě trápí? Výbava je chudá (okna v elektrice, nějakej ten airbag, abs, atd.) což nevadí, ale chybí mi tam klimatizace. Mít to klimu, tak to auto beru hned. Dá se dodatečně namontovat? Má to cenu? Jde to přímo v peugeotu a za jaké peníze? Znáte někoho, kdo klimatizaci dodělával?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plakali radostí? To bych myslim přežil :D:D:D

Právě, že sem na to taky žádný kladný ohlasy neslyšel.

Měl sem představu, že pokud by to v peugeotu udělali za nějakejch 10-15 tisíc a dali na to záruku, tak by to nemusel být takovej problém. Klima přece funguje samostatně,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len samotný kompresor klimatizácie stojí 24 tisíc :mrk

A kde je ešte potrubie, výparnik...aj keby si to všetko zohnal z vrakoviska alebo inde za lacný peniaz neoplatí sa Ti to.

Klimatizácia samostatne nefunguje, je spojená s riadiacou jednotkou motora, tá môže kompresor klimatizácie vypúť pri určitých podmienkach (požiadavka na maximálny výkon, prehriatie motora...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faaaajn. Tak asi klimu omrzím, nebo si počkám na další "dobrou" nabídku, tentokráte s klimou.

Chjo. To je dilema. Auto v perfekt stavu, od známýho, za slušnou cenu, málo najeto...jen ta klima chybí. A klimu využiju párkrát v roce (naposledy bych to bral v Chorvatsku, kdy sme dvě hodiny kolem poledne čekali před ucpaným tunelem). No, těžké rozhodování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

navíc ti doktoři řeknou, že bys neměl používat na krátke cesty:P já ji sice mám, ale zas tak moc ji nevyužívám, holt, rozhoduj se, když to koupíš, tak tě bude štvát že tam není, nekoupíš, bude tě štvát , že jsi promeškal dobrou koupi kvůli "blbé" klimě.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

Plakali radostí? To bych myslim přežil :D:D:D

Právě, že sem na to taky žádný kladný ohlasy neslyšel.

Měl sem představu, že pokud by to v peugeotu udělali za nějakejch 10-15 tisíc a dali na to záruku, tak by to nemusel být takovej problém. Klima přece funguje samostatně,ne?

nějakejch 10-15 tisíc? To si z levnýho kraje :D

Dodělání klima je celkem nerentabilní počítej tak 60-70 tisíc

[upravil dne 25.4.07 Api]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já řešil to samé clima,neclima,clima,neclima a pak jsem si řek že když už mám do auta narvat tolik zbytečných peněz tak ať už je aspoň vybaveno těma takzvanejma zbytečnostma (ABS,ESP,clima samozřejmě digitální,6 airbagů,origo alarm,vyhřívaný zrcadla a navíc jsou el. sklopná a taky aby měl trochu výkon) a můžu říct že jsem fakt spokojenej a když nechci tak je nemusím používat jo a k tomu dodělávání climky se připojuji že rozhodně nedodělávat,lepší pustit ventilátor naplno nebo otevřít okna :super

p.s. u holé verze jsou menší částky na údržbu popř. opravu těch zbytečností :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: nemec.cb

Původně zaslal: komisar

za 10-15 jedině koupit autoledničku a spolujezdec ji bude otvírat/levná autoklima/

:super:potlesk:super:potlesk:papa

No až na to, že ta lednička by celkovou teplotu v autě ještě zvýšila, ale to je detail :(:(

20 tisíc byl tak strop, co bych do toho přidání klimi dal, ale aspoň ste mě vyvedli z hlubokého omylu :D

No, těžké rozhodování. Delší cesty jedeme tak šestkrát v roce (tak 4 cesty za léto), jinak by s tim popojížděla skoromanželka. Je to prostě dilema dilema

Každopádně díky za info všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No až na to, že ta lednička by celkovou teplotu v autě ještě zvýšila, ale to je detail :(:(

20 tisíc byl tak strop, co bych do toho přidání klimi dal, ale aspoň ste mě vyvedli z hlubokého omylu :D

No, těžké rozhodování. Delší cesty jedeme tak šestkrát v roce (tak 4 cesty za léto), jinak by s tim popojížděla skoromanželka. Je to prostě dilema dilema

Každopádně díky za info všem

Geniální myšlenka je ta autolednička.

Je to prostě jednička v chlazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...