Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 406 schválení 17" ráfků


mecsoun

Recommended Posts

Měl bych prosbičku, zda někdo nemá zkušenost se zapsáním jiného rozměru ráfku a pneumatik do techničáku.

Mám Peugeot 406 3.0V6 a v techničáku mám 205/60 R15 a disky 6,5 x 15". Bohužel jsem se obrátil asi na nesprávnýho člověka (servis Peugeot) s prosbou o schválení kol 225/45 R17 a ráfků 7,5 x 17" od rialu, který mi je zamítl. 17" ráfky jsem koupil z druhý ruky, takže nemám k nim typový list, ale výrobce kol má v technickým katalogu na netu, že jsou schváleny pro tohle vozidlo včetně těhle pneumatik také s 205/50 R17 a 215/45 R17.

Kdyby se takový problém tady už řešil tak se moc omlouvám, ale opravdu jsem nic nenašel.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec já mám taky 406 a mám na tom 17" kola a vůbec jsem to neřešil s nějakým zapisováním do techničáku.Už mě hodněkrát stavěli a vůbec nic na to neříkali ale podle toho jací jsou u vás polïcajti. Jestli tě moc neprudí tak se na to vyser.:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PŘEMA

Zdarec já mám taky 406 a mám na tom 17" kola a vůbec jsem to neřešil s nějakým zapisováním do techničáku.Už mě hodněkrát stavěli a vůbec nic na to neříkali ale podle toho jací jsou u vás polïcajti. Jestli tě moc neprudí tak se na to vyser.:D:D:D

To je super rada :myslim:nevim:bojim:(

[upravil dne 24.4.07 Mila_S]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Docela pochybuju, ze to nekdo shcvali. Napis na zastoupeni Peugeot pro CR, jestli ti to schvali, ale urco budou chtit nehorazny peniz....

V odkazu výše je přímo postup schvalování těch zápisů. Co si to tak nejdřív přečíst, co? Psát na zastoupení je hovadina, tam nic takového schválit ani nemohou, a pokud by to mělo schválení rovnou od výrobce, aby to na zastoupení mohli potvrdit, už by to v TP dávno bylo. Nadto už v tom prvním příspěvku píše, že se na na Peugeot obrátil, a že mu to zamítli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z policajtů si hlavu nedělám přece jenom jsem jeden z nich, ale jde o princip, že jako policajt bych měl mít auto v pořádku, že?

Na stránky ministerstva dopravy jsem se dostal, ale mám kola RIAL a ty tam nejsou vyjmenovány. Tak zkusím jestli by Alcar byl schopnej mi to sfouknout. To, že to bude stát nějakej peníz, se nedá nic dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Taky mám sedmnáctky a na benga :P

a ja mam 16ky a na benga taky :P protoze je mam v technicaku.

Ja osobne bych se na zapisovani do TP vykaslal, ale jsou tu pak takovi smejdi jako treba pojistovny a kdyby neco, tak jses v (_|_) jak Bata s drevakama, protoze ty umi jen holandan...

A nehlede na to, ze on sam je od "nich" a chce aspon, jako jeden z mala, jit 'prikladem'

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vas teda zdravim, ale tohle jsem neresil a ani zatim nebudu. Mam 306 a koupil jsem ji s kolama standartniho rozmeru 185/65 r14. Koupil jsem si starsi elektrony,original peugeot, zrenovoval jsem je a rozmer je 195/50 r15. Uz jsem byl 2x na technicky a nikdo se ti m nezabyval!A kdyz me zastavili nekolikrat chupaty jen koukli na vzorek a to bylo vse. Ostatne bez velkyho technicaku stejne polisi nepoznaji co tam ma byt a co ne............Takze nejaky zapisovani a obyhani uradu je podle me na nic........

PS: A bouracku uz jsem mel a pojistovna mi to jedno kolo zaplatila.......Za tu cenu jsem je nechal cely znova zrenovovat!!! Jsou jak novy a vypadaji krasne......KDYZ JA MAM SLABOST PRO VELKY LIMCE....foto na mym profilu!!!

PAPA:papa:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

navic policajt do 20s zjisti o aute cokoliv vysilackou :myslim

No to neni tak jiste: pred asi 2 lety me staveli pod Zizkovskym vysilacem, auto pujcene od segry. Jim trvaloasi 20 minut, nez to nadiktovali do vysilacky (to delali asi 4x) a pokazde se jim dostalo odpovedi, ze takova SPZ neexistuje.. Docela jsem se tlemil a meli docela stesti, ze jsem opravdu nespechal.. Jinak nevim, co bych delal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BATT

Pokud nemáš sjeté gumy a auto vrak tak Ti zakola pokutu dávat nebudou... Navíc polovina jich ani neví co na tom autě má být za originál a všechno si přes vysílačku ověřovat nebudou.

Tak tak ja myslím je to pravda,mám ty samé zkušenosti. Spíš je budou zajímat ty gumy než rozměr ráfků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavu z policajtů si dělat nemusíte ohledně ráfků to v databázi nemají. Jsou schopni zjistit jestli máte technickou a do kdy, ale rozměr ráfků zapsaných v TP nezjistí, protože to je v jiný databázi. Při kontrole jde o stav pneumatik a rozměry na nápravách. Jen je skutečně problé na STK a u pojišťoven, která pátrá po tom jestli to auto v době nehody mělo vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to bych radši jezdil na těch 15". Protože když se stane nehoda,u které nelze přesně určit příčinu,auto ti odtáhnou na dosti důkladnou expertízu a kola co nemáš v tp tě můžou dostat do velkých problémů a vinu shodit na tebe. Třeba někdo ti vběhne do cesty,brzdíš,strhneš řízení a flákneš to do někoho v protisměru a při nejlepším ho zraníš. Nikdo neviděl že by ti tam něco nebo někdo vběhlo a ty kola tě můžou potopit. Já bych neriskoval. Když ještě měla manželka 206 s velkými nárazníky,měla na tom bílý hodně paprskový enzo 16",luxusní vzhled k černýmu autu. Ale dvakrát za to dostala pokutu a pak sme je radši prodali a pořídili 15". Eště jí říkali,autu ty kola sluší ale dostanete pokutu. Na českobudějovicku o tom fízlové trochu ví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je pravda, že policajti neví, co máš v papírech to víš jen ty na technický a pojišťovna, která se cuká kvůli každý koruně. A já se jim v tom ohledu nedivím. Ale každopádně, když tě policajt zastaví a máš silný auto se širokýma gumama tak ti nic neřeknou, ale když pak vidíš škodárnu s 205/50 R15, tak tam je ten problém, kdy brzdy mají co dělat ubrzdit tak velkej odpor jako je ta široká guma. Ale když si hodíš na auto, který má dost ostrý brzdy gumy, který mají stejný obvod a obdobnou šířku jako originál, tak v čem je problém???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...