Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nádrž


upper9

Recommended Posts

zdravím mám dotaz. vcera jsem si nalejval naftu z kanystru do nadrze. nalil jsem ji uplne plnou az mi trosku vyteklo z hrdla.asi po 10 minutach jsem si vsiml ze mi pod autem kape nafta a dela se tam skvrna. rikal jsem si ze sem ji asi prelil moc a odjel jsem z garaze abych ji vic nezasral a jel jsem to projet abych trochu nafty spotreboval. po asi 30 min. jizde se se vratil a vse ok nechal sem auto stat cca hodku a pod autem ani kapka. muj dotaz je jestli ma teda nadrz nejaky prepad neco podobneho jako je u vany nebo co se stalo ze mi to dole kapalo ?? diky mejte se vscihni fajn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lenny1984

Není tam přepad, ale máš zřejmě špatné těsnění okolo palivového čerpadla. Měl jsem na své 106ce stejný problém. Ve čtvrtek jsem těšnění vymenil a je po problému.

takze kdyz budu tankovat do plne u benzinky a hadice my vycvakne pak bych nemel mit problem ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lenny1984

Nejsem si jistej. Stoprocentní řešení je nebrat plnou. To těsnění mi v ic-wetu stálo asi 80 korun a výměna byla asi tak 20 minut. Neváhal bych a měnil. Je to přeci jen jistota.

ok zkusim jeste az budu priste tankovat nabrat do plne jestli to jeste bude delat a pak tam kdyz tak zajedu, jo sem si vsiml az ted takze zdravim plzenaka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Měnil jsem to sám. je to celkem jednoduchý. Jsou tam dvě hadice, které musíš odpojit jako první. pak odpojíš konektor, který do toho vede. Potom už jenom povolíš tu velkou matici (možná bude zapotřebí trocha násilí) a pak už jen vytáhneš to čerpadlo a vyměníš ten gumový kroužek. Pak to dáš dohromady a měl bys mít pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediný přepad kterou mají nádrže, je dírka s hadičkou u víčka nádrže, kudy čerpáš naftu. Novější auta mají ještě nad nádrží kapsu s aktivním uhlím na redukci výparů paliva (ventil v čerpacím hrdle na vyrovnávání tlaku). Pokud doleješ po hrdlo, neměly by z nádrže nic téct. Pokud teče, je někde netěsnost. Pokud teče po nastartování, je možné že nafta co se vrací ze vstřiků je teplejší a mohla by se roztáhnout v nádrži (pak by to působylo efektem že v nádrži nafty přebývá, plus nafta jízdou se napění a pokud je ventil na vyrovnávání tlaku špatě funguje, mohla by se přez něj protlačit vzpěněná nafta, což zvenku bubliny vyprchají a bude to jen potečené, nebo lehce stékat). Já někdy tankuju až vysloveně po hrdlo, ale i přesto mi z přepadu, ani přes zátku nádrže nic neteče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: upper9

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: upper9

sis to menil sam ?

jo to se při "tankování" z kanistru stává. Příště tam toho lej méně.

takze mam bejt v klidu adal to neresit?

Pokud se ti to nestává ani když vezmeš u stojanu do plné, tak není moc co řešit. Když se to tam cpe kanistrem, tak to občas teče všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Lenny1984

Jo. Měnil jsem to sám. je to celkem jednoduchý. Jsou tam dvě hadice, které musíš odpojit jako první. pak odpojíš konektor, který do toho vede. Potom už jenom povolíš tu velkou matici (možná bude zapotřebí trocha násilí) a pak už jen vytáhneš to čerpadlo a vyměníš ten gumový kroužek. Pak to dáš dohromady a měl bys mít pokoj.

plný souhlas akorát lze někdy blbě povolit tu matici já požil dva šroubováky přes sebe.Myslím že tam jsou značky jak to potom dáti zpět u 406 tam byly dvě šipky proti sobě.

Záleží hodně na těch polohách šipek??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...