Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307-porucha el. blokovania štartovania - HELP ME!!!


jarino1978

Recommended Posts

Chalani, potrebujem poradiť !!

Včera išla 307-ka v pohode, dnes ráno, ako som mal ísť do práce, nemôžem naštartovať.

Popis chyby :

- Dám kľúčik do zapaľovania

- Otočím do štartovacej polohy a nič...

- Bliká kontrolka centrálneho zamykania

Batéria je skoro nová, v príručke som sa dočítal, že to bude chyba elektronického blokovania štartovania, str. 66 príručky...

Už mal niekto takúto závadu ? Čo Vás stála oprava a čo bolo vlastne chybné ? Nezbláznil sa počítač, možno keď prídem dnes z roboty to pôjde ?Včera išlo auto v poriadku, štartoval som asi 10x.

Ďakujem za každú radu !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jarino, to iste sa stalo mne. Skusal som laborovat s tym blikajucim tlacitkom centralneho zamykania na pristrojovke, ale nic. Skusal som potom v zufalstve rozne veci, a nakoniec to naskocilo po tom ako som zapol stretavacie svetla a so zapnutymi startoval..... asi hrablo elektronike. Odvtedy sa to neopakovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 let později...

Dobry den mam ten isty problem ,vimenil som vsedky cidla -kluka , vacka  ,  na cerpadle  obidve na liste ,filter paliva kablovacka premerena immo funguje central ide vsedko bsi funguje ,na diagnostike peugeot planet 2000 ziadna chyba ,nejde nafta od cerpadla do strekovacov ani kvapka,,, ked dam ledku na vstrekovac svieti stale polovicnou intenzitou ,ked startujem vobec nejde impulz do strekovacou iba svieti polovicnou intenzitov ...strekovanie je siemens cod motora RHY 66kw 307 2001,cerpadlo v nadrzi to nema,pise iba ked startujem  snimac vacky nesinchrony v meranych hodnotach ...pomozte ani v peugeote nevedia kde je problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl RHY v berlingu a tam bylo čerpadlo v nádrži.  Možná kravina ale co nárazový čidlo? Není spadnutý? Jednou mi sem pán dovez berlingo že ho půjčil dceři že jela někam s kamarádkama na koupačku a pak už od toho rybníka neodjeli. Někde vymetla jakýsi kráter a čidlo spadlo a tím odstavilo půl elektriky auto se tvářilo že funguje ale nešla mu nafta protože to spadlý čidlo vypíná některý obvody kvůli nebezpečí vzplanutí po nárazu.  A tím jak jste se motali v motorovém prostoru se taky dá shodit to už se mi stalo.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 siemens  cerpadlo nema....

ked nemas synchronizaciu kluka vacka , tak ti ecu nazapne vstreky....

s tou ledkou opatrne pride tam 68 V....to z coho ti svieti je len detekcia obvodu cievky....

cize kontrola snimacov kluky cez diag a vacky..ale ten merat rucne + spravne osadenie......potom rozvody....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 3. 2018 at 10:40, Mastoo napsal:

Dobry den mam ten isty problem ,vimenil som vsedky cidla -kluka , vacka  ,  na cerpadle  obidve na liste ,filter paliva kablovacka premerena immo funguje central ide vsedko bsi funguje ,na diagnostike peugeot planet 2000 ziadna chyba ,nejde nafta od cerpadla do strekovacov ani kvapka,,, ked dam ledku na vstrekovac svieti stale polovicnou intenzitou ,ked startujem vobec nejde impulz do strekovacou iba svieti polovicnou intenzitov ...strekovanie je siemens cod motora RHY 66kw 307 2001,cerpadlo v nadrzi to nema,pise iba ked startujem  snimac vacky nesinchrony v meranych hodnotach ...pomozte ani v peugeote nevedia kde je problem

Mě když to hlasilo synchronizace snimace vacky tak jsem mel skoceny rozvodovy remen,tak zkontroluj rozvody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvody su OK a tlacitko pri motorovom priestore to nema (cresh senzor) nieco je zablokovanne ....starter toci ,meranych hodnotach mi ukazuje otacky motora..  tlak v liste skace 25 az 300bar , padol softver ??? hrablo ecu??? mna uz nic normalne nenapada -pamet zavad nic neukazuje ,,,ale dakujem za rady chalani

Můj film5.wmv

Upraveno uživatelem Mastoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...