tomyka

povinna vybava

19 posts in this topic

hello. viem ze to tu bolo riesene niekolkokrat , ale nenasla by sa dobra dusa , ktora by tu napisala povinnu vybavu auta v CR?

pocet vystraznich vest? hasicak?

vesta je povina pro sluzebni vozidla.... hasicak neni nutny a snehove retezy taky ne :D

výstražná trojúhelník, hever, klíč na kola, od každé žárovky jedna náhradní - to samé pojistky, lékarnička, rezerva......nezapomněl jsem na něco ?? :myslim

Nedávno jsem se na to raději také koukal, abych zase nedostal pokutu za 2 měsíce prošlej obvaz :grr

zapomněl jsem na ten trojúhelník :roker:roker

[upravil dne 23/4/2007 Bohouš]

Lano tam není ... ale myslim, že by tam mělo být nějaké malé nářadíčko (alespoň podle Dodova testu při orienťáku na Ochozi) ... je to tak??:myslim Ikdyž já ho v tom příspěvku od komisare nevidím ...

Původně zaslal: komisar

lékarničku jsem kupoval včera dopoledne novou mám do roku 09 pokoj.Supr lékarničku měl OK406 rok 1993 :Dteda dááávno prošlou.

nemá tam být i tažné lano??asi ano:myslim

AutoRevue.cz

Oprava: obal z lékárničky je z roku 1983 !! Ale přesně se vejde to odkládacího boxu na zadním platu + sada žárovek. Ale co už pomohla u DN !!! :super

Přehled: povinná výbava a obsah autolékárničky

13. 4. 2004 | AutoRevue.czAutoRevue.cz | titulní strana | skrýt obrázky | formát pro tisk

Jelikož mohou policisté v rámci "Kryštofa 004" kontrolovat povinné vybavení nebo obsah autolékárniček, zkontrolujte si, zda máte vše v pořádku. Povinnou výbavu motorových a přípojných vozidel stanoví § 32 vyhlášky č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Pro osobní automobily je povinná tato výbava:

Náhradní elektrické pojistky, po jedné od každého užitého druhu

Po jedné náhradní žárovce od každého druhu užívaného v zařízeních k vnějšímu osvětlení a ke světelné signalizaci

Zvedák

Klíč na matice kol

Náhradní kolo

Lékárnička

Výstražný trojúhelník

Autolékárnička musí obsahovat následující zdravotnické potřeby:

Obvaz hotový sterilní č. 2 2 kusy

Obvaz hotový sterilní č. 3 2 kusy

Obvaz hotový sterilní č. 4 2 kusy

Šátek trojcípý 2 kusy

Náplast hladká cívka 2, 5 cm x 5 m 1 kus

Náplast s polštářkem 8 cm x 4 cm 6 kusů

Obinadlo škrtící pryžové, délka 70 cm 1 kus

Obvaz hotový sterilní 5 cm x 7, 5 cm 1 kus

Rouška resuscitační 1 kus

Rouška PVC 20 x 20 cm 1 kus

Rukavice pryžové (latexové) chirurgické v obalu 1 kus

Špendlík zavírací v antikorozní úpravě 2 kusy

Nůžky 1 kus

Obsah lékárničky se ukládá do samostatného pouzdra s charakteristickým označením. Lékárnička se ve vozidle ukládá v takovém prostoru, aby na ni nemohlo dopadat přímé sluneční světlo (záření). Úložný prostor pro lékárničku musí být suchý a čistý a musí být snadno přístupný. Provozovatel vozidla musí lékárničku udržovat v řádném stavu a jednotlivé druhy zdravotnických potřeb obměňovat. Zejména při akcích jako Kryštof mohou policisté kontrolovat, zda není obvazový materiál "prošlý".

[upravil dne 23.4.2007 komisar]

Asi takto: :myslim

Povinné vybavení automobilu

Náhradní elektrické pojistky (po jedné od každého užitého druhu)

Náhradní žárovky (od každého druhu užívaného v zařízeních k vnějšímu osvětlení a ke světelné signalizaci)

Příruční zvedák

Klíč na šrouby (matice) kol

Sada základního nářadí (stačí např. šroubovák , kombinačky)

Náhradní kolo (nahuštěné na nejvyšší předepsaný tlak pneu u auta)

Výstražný trojúhelník

Lékárnička

Doporučené

Tažné lano

Pneuměřič

Hasící přístroj

Startovací kabely

Reflexní vesta

Tak to doufám stačí (lékárničku jsem neopisoval ta tu je). :D:aut:D:aut:D:aut:D:aut:D

[upravil dne 24/4/07 Pinďa]

Dyk to tady psal Komisař. Zajímalo by mě, kde jsi zjistil tu sadu základního nářadí (šroubovák, kombinačky) :myslim

Já to nikde nevyčetl. Myslel jsem, že k povinné výbavě patří nářadí, které se prodává s autem, tj. zvedák a klíč na kola. A není náhodou reflexní vesta povinná na rychlostních komunikacích?

[upravil dne 24.4.07 Mila_S]

Původně zaslal: OK406

Reflexní vesta je doporučená.:myslim

Aha, já si to asi spletl s Rakouskem, tam je myslím povinná.

Původně zaslal: Mila_S

Dyk to tady psal Komisař. Zajímalo by mě, kde jsi zjistil tu sadu základního nářadí (šroubovák, kombinačky) :myslim

Já to nikde nevyčetl. Myslel jsem, že k povinné výbavě patří nářadí, které se prodává s autem, tj. zvedák a klíč na kola. A není náhodou reflexní vesta povinná na rychlostních komunikacích?

máš to napsáno nad tím AUTOREVUE

Není to uvedeno konkrétně, ale to nářadí na jednoduchou opravu tj. např. na výměnu žárovky, pojistky a pod.

Původně zaslal: Pinďa

máš to napsáno nad tím AUTOREVUE

Není to uvedeno konkrétně, ale to nářadí na jednoduchou opravu tj. např. na výměnu žárovky, pojistky a pod.

:myslim:myslim:myslim Já sebou teda nic takovýho nevozím, žárovky měním bez použití nářadí a na výměnu pojistek je v pojistkové skříňce takovej přípravek :myslim:myslim:myslim

No, vzhledem k tomu, že jsem "mimořádně šikovný" a na autě bych snad v případě potřeby dokázal vyměnit ty žárovky, případně kolo, tak je pro mě jakékoliv nářadí prakticky zbytečné, ještě bych se tím mohl zranit.:nevim

No, vzhledem k tomu, že jsem "mimořádně šikovný" a na autě bych snad v případě potřeby dokázal vyměnit ty žárovky, případně kolo, tak je pro mě jakékoliv nářadí prakticky zbytečné, ještě bych se tím mohl zranit.:nevim

asi jako můj bratránek který jednou přišel ruku od krve a na dotaz co dělal mi řekl že chtěl zašroubovat žárovku nesvítila mu H4 u 120:Djak se mu to stalo nevím jen jsem našel pak H4 jen to kovový baňka byla prasklá,na ruce 4 stehy:bojim

Jo, tak to je skoro můj případ. :super:super:super

Jen k té vestě: nezapomeňte, že je sice doporučená (soukr. auto), ale ne rychlostní komunikaci bez ní vylézt z auta nesmíte! Takže na tohle pozor!!

P.

to zakladni naradi se preci resilo na srazu- v povinny je, i kdyz na spouste aut uz ho proste nemas jak pouzit....