Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

víčko na nádrž 406


ajven

Recommended Posts

Servus dríči,

tak som dnes skoro nenatankoval.:( potiahol som páčkou na otvorenie nádrže a ten bazmek sa neotvoril. Tak mi musel pomôcť môj svokor. Totiž páčka aj sťahuje ten jazýček, ktorý drží dvierka /víčko/ nádrže, ale nechce to vyskočiť. Tak som to premazal WD ale moc to nepomohlo. Pýtam sa :

Má tam byť nejaká pružina ? čo vytlačí tie dvierka ? Alebo nie ?:myslim čus bus :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ulomil s Ti uchyt , kterým prochází křídelka. Viko je vyhlé. Nejrychleji to vyřešíš kouskem molitanu, který vlepíš na dvířka. Po zatáhnutí páčky, pomůže odskočit dvířka. Nové stojí cca 700 kč a na nich je už tato problémová část opravena=zesílena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dnes jsem chtěl založit tohle téma. Taky se mi to špatně otevíralo a před časem mi u pumpy něco odletělo z víčka a nejde to vůbe. Tak jsem si přes telefon objednal v autorizovaném servisu novou pružinku... žádný problém, cena 174,-Kč. Jaké bylo moje překvapení, když jsem si pro ni přijel tak mě tam čekala ta osička na které se víčko nádrže otáčí. Ještě měli kecy že jsem si to nechtěl vzít - nevím asi osička a pružinka vypadají dost stejně ;) Nové víčko nádrže stojí bez barvy 561,-Kč. Ale zkusím ten kousek molitanu a uvidím - nebo možná ten vrakáč. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Staci tam prilepit perko z prupisky, aby to odskakovalo, ja to ovsem resil novyma dvirkama...

No práve nad týmto nápadom som premýšľal aj ja. :super

Inak navštívim zase Machýla u nás v PU a dám vedieť ako to dopadlo. čus bus.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: l.hrudka

Zdravim ja sem todle taky resil nejsdriv mi neslo otevrit a pak se ulomilo uplne koupil sem starsi na vrakaci za 300 a spodni pulku sem dal s toho novyho a horni kvuli barve s toho sveho rozbyteho a je pokoj uz to zase fachci

čus,

neviem ako si to podarilo oddelit tie dve polky. Práve som hovoril s Machýlom, ten mi povedal že to oddeliť nejde. Ešte na to kuknem sám ale moc tomu nedávam. Tono má doma aj nejaké víčka, ale väčšinou iné farby a to by som musel prestriekať.

Tiež mi vravel, že tam dávajú strunky. Tak ako sme sa tu už bavili o tom. Takže dám tam asi tu strunu, až to fičí ako "Petr z Vyvolených" to bude "fičák":super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no prosimte de to od sebe lip nez sem myslel dys mezi to das optrne nuz a budes to pacit tak se to rozlouskne , prilepil sem to silikonem na plochach uvnitr a po obvode jako to bylo slepeny vterinovkou dal bych sem foto ale nevim jak

[upravil dne 22/4/2007 l.hrudka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

koukali jsme dnes na to víčko šlo by tam udělat dírku tak 5mm a vložit tam tu pružinku,pokud mrknu tak do praveho dolního rohu na víčku je tam taková pločka větší.Ale zatím nemám problém tak to neřeším ale šlo by to tam:)

Jojo, takhle to ma resene bratranek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problém som mal aj ja. Vyriešil som to tak, že som prichytil strunku na šrobik /skrutku/ ktorá le po odklopení víčka vľavo dole. Teda nie je na víčku ale pri otvore do nádrže. Najskôr som ju mal príôiš veľkú a tak príliš odtláčala dvierka, no potom som ju skrátil iba tak aby trochu mali dvierka odpor. A to bolo ončo. Teraz už vyše roka bez jediného problému.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 3 týdny později...
  • O 6 měsíců později...

Tak se mi taky stalo že mi víčko věšlo otevřít a musel sem na benzinkách prosit o pomoc. Vyřešil jsem to jiným způsobem, tak jako by to bylo originál ;). by l totiž prysklý střední háček a proto se pružinka neměla do čeho opřít.

1. povysunul jsem osku nahoru, vytáhl jsem víčko ven, šlo to malinko ztuha.

2. vyvrtal jsem do obou prasklách kusů dírky průměr 0,6mm, pokud možno co nejpřesněji na obou kusech aby do sebe zapadly

3. nastříhal jsem si drátky 0,6mm a ty pomačkal zoubkama kleští aby byly vroubkované a více vydržely.

4. odmastit oba kusy, pak kápnout na díl sekundové lepidlo a drátky zasunul do otvorů až na doraz(zasouval jsem kleštěmi). přečuhující části více než 5mm jsem odstřihl.

5. kápmutí sekunďáku na druhou půlku a trfování drátky do dírek a náseldné zamáčknutí a přidržení. dopporučuji už nevytahovat a neopravovat, pak je stím hodně blbá

6. nechat zaschnout a namontovat zpátky, zatlačit osku dolů.

čas cca 1h. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...