Sign in to follow this  
Followers 0
Medvěd

Poznejte krásy Riegrovy cesty

6 posts in this topic

Ahoj všem turisticky založeným Pažoutům. Po velice rychlém vzniku \"cestovního fóra\" - dík Mašinko, je tu námět na první výlet, a to do míst, která jsem si oblíbil už jako dítě - vodák a neustále se tam rád vracím. Riegrova stezka se nachází mezi Semilami a Železným Brodem, v údolí řeky Jizery. Pokud byste zde chtěli strávit příjemný víkend, doporučuji dojet do Železného Brodu a odtud proti proudu řeky Jizery dojet cca 4 km k hotelu Pod Spálovem - tel. 481 621 972, kde Vás za 150,- Kč/ os/ noc ubytují a za rozumný peníz i pohostí. Ráno se pak dá dojít nebo dojet do Bozkovských krápníkových jeskyní - pěší túra vede hezkým údolím řeky Kamenice, cca 2 hodiny chůze, dále pak lze pokračovat až do Návarova - další cca 2 hodiny k penzionu Rusalka, kde se dá rozumně občerstvit a vláčkem dojet zpět na Spálov k hotelu. Na neděli bych pak doporučoval vylosovat ze svého středu řidiče, který převeze auto do Semil a zbytek by mohl jít pěšky údolím řeky Jizery. No a po obědě - docela spokojený jsem vždy byl ve veliké rohové restauraci na břehu řeky mezi náměstím a nádražím - snad HVĚZDA nebo SLAVIA, bych ještě vyjel autem na kopec Kozákov, kde je přístupná rozhledna s výhledem na Český Ráj. Na silnici mezi Ž. Brodem a Semilami, asi ve 2/3 cesty je odbočka vlevo značená žlutou turistickou značkou na krásnou vyhlídku do údolí Jizery a na Riegrovu stezku, jen asi 500m od silnice - je odtud opravdu pěkný rozhled a řidič auta tam může ostatní dobře překvapit máváním z protější skály. Pro sběratele turistických známek jsou na této trase k mání č. 135 Bozkovská jeskyně, č. 146 Kozákov a č. 746 Riegrova cesta. Doufám, že se někomu bude v okolí Semil a Spálova líbit tak, jako mě. Ahoj Medvěd

[Editován dne 8/20/Wed, 20 Aug 2003 16:19:16 +0000Wed, 20 Aug 2003 16:19:16 +0000Wed, 20 Aug 2003 16:19:16 +0000Wed, 20 Aug 2003 16:19:16 +0000 Medvěd]

Za ty roky, co tu moje upoutávka je, se několik věcí změnilo (bohužel k horšímu) v Návarově se už neobčerstvíte (penzion patří holanďanům a hospodu neprovozují, zmiňovaná rohová restaurace v Semilech už je taky zavřená).

Původně zaslal: Medvěd

Za ty roky, co tu moje upoutávka je, se několik věcí změnilo (bohužel k horšímu) v Návarově se už neobčerstvíte (penzion patří holanďanům a hospodu neprovozují, zmiňovaná rohová restaurace v Semilech už je taky zavřená).

To mohu potvrdit, byl jsem tam minulý rok a na přírodě se nic nezměnilo. Krásná procházka.:papa

Máš pravdu medvede... hodně se to změnilo i hospůdka v Semilech není a je tam nějaká prodejna... rozhledna pořád stojí :)