Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palubní počítač ukazuje spotřebu od 2000ot/min


JarryC

Recommended Posts

Možná se to tu již řešilo,ale je to normální aby PP na volnoběh u 1.6i 80kw 2006 neukazoval žádnou spotřebu a naskočí až cca. při 2000ot?Ne že by mi to nějak moc vadilo,ale zajímá mě to.U mojí bývalé (felicia)třeba když jsem brzdil motorem,tak mi PP ukzoval 0 u Peugeota to ukazuje cca. 2.5l. Má někdo podobné poznatky?

Jinak jsem s ním spokojený,krásné auto a velmi pohodlné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Ahoj.Mam také rok výroby 2006.Začiná to ukazovat nad rychlost 30km/hod..a při brzdění motorem s kopce to ukazuje 0.Tak nevím.....:myslim:myslim:myslim:myslim

U mého přesně tak. Akorát při brzdění motorem to tu nulu ukazuje až tak po 500 metrech, klesá to pomalu.

Rok výroby 00.

[upravil dne 20.4.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky tak,mezi 20-30 km začíná ukazovat a při brždění motorem 0 po pár metrech,ale rozhodně ne po 500 metrech,to je překlep,ne?;),mě to ukazuje 0 po pár metrech,tak 20 m,ale záleží jak jedeš rychle a jakým rychlostním stupněm brzdíš,platí větší rychlost-nižší stupeň a 0 je tam rychlejš:aut:papa

307 2,0HDi 110 FAP

Renault Laguna II.,18-16V PRIVILEGE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Ahoj.Mam také rok výroby 2006.Začiná to ukazovat nad rychlost 30km/hod..a při brzdění motorem s kopce to ukazuje 0.Tak nevím.....:myslim:myslim:myslim:myslim

Tu rychlost jsem nekontroloval,mrknu na to,ale je fakt,že jsem brzdil motorem třeba z 90km/h a ukazovalo to tak 2.5,pak jsem zase akceleroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... takže to ukazuje (a skutečně to taky má) spotřebu 0 l/100 km.

A to stejně tak v P307 1.6HDi, jako v OI 1.9 TDi.

Na volnoběh ale žere 1.9 TDi díky větším třecím ztrátám více, zato při jízdě do kopce v obci se s ním dá díky jeho většímu objemu a plošší křivce točivého momentu jezdit na vyšší převodové stupně, takže to pak zase žere méně - čímž se to s 1.6 HDi co do celkové spotřeby srovnává...

[upravil dne 23.4.07 LubošK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při brždění motorem má průběžná spotřeba postupně klesat, až dosahuje 0 l/100 km. To mi i ukazuje PP. Klesne-li rychlost pod myslím 20 km/h, tak pak PP okamžitou spotřebu neukazuje, až je motor pod plynem nebo ne. A tak to má aji být.

To, že se ale okamžitá spotřeba nezobrazuje, neznamená, že ji PP nebere v potaz pro výpočet celkové průměrné spotřeby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Při brždění motorem má průběžná spotřeba postupně klesat, až dosahuje 0 l/100 km. To mi i ukazuje PP. Klesne-li rychlost pod myslím 20 km/h, tak pak PP okamžitou spotřebu neukazuje, až je motor pod plynem nebo ne. A tak to má aji být.

To, že se ale okamžitá spotřeba nezobrazuje, neznamená, že ji PP nebere v potaz pro výpočet celkové průměrné spotřeby.

Tak jsem jel z kopce dlouho a brzdil motorem,otáčky neklesly pod 2000 a PP ukazoval 2,5-2,7l/100 na 0 neklesl,asi je něco špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarryC

Původně zaslal: Ferin007

Při brždění motorem má průběžná spotřeba postupně klesat, až dosahuje 0 l/100 km. To mi i ukazuje PP. Klesne-li rychlost pod myslím 20 km/h, tak pak PP okamžitou spotřebu neukazuje, až je motor pod plynem nebo ne. A tak to má aji být.

To, že se ale okamžitá spotřeba nezobrazuje, neznamená, že ji PP nebere v potaz pro výpočet celkové průměrné spotřeby.

Tak jsem jel z kopce dlouho a brzdil motorem,otáčky neklesly pod 2000 a PP ukazoval 2,5-2,7l/100 na 0 neklesl,asi je něco špatně.

Pedálu plynu ses přitom ani nedotkl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím ,že PP pro výpočet celkové průměrné spotřeby zahrnuje i rychlosti pod 20km a i stojíci spuštěné auto.Když jedu a stojím dlouho na semaforech nebo v koloně tak se průměrná spotřeba zvyšuje...Ale není to zase tak podstatné.Jak se říká hlavně zdravíčko:mrk:mrk:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: JarryC

Původně zaslal: Ferin007

Při brždění motorem má průběžná spotřeba postupně klesat, až dosahuje 0 l/100 km. To mi i ukazuje PP. Klesne-li rychlost pod myslím 20 km/h, tak pak PP okamžitou spotřebu neukazuje, až je motor pod plynem nebo ne. A tak to má aji být.

To, že se ale okamžitá spotřeba nezobrazuje, neznamená, že ji PP nebere v potaz pro výpočet celkové průměrné spotřeby.

Tak jsem jel z kopce dlouho a brzdil motorem,otáčky neklesly pod 2000 a PP ukazoval 2,5-2,7l/100 na 0 neklesl,asi je něco špatně.

Pedálu plynu ses přitom ani nedotkl?

Ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...