Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

brzdové kotouče


franta.kokos

Recommended Posts

Ahoj.Já má najeto 25.tis..Přední kotouče už půl milimetru sjeté,zadní jsou jen minimálně,ale za to jsou samá drážka

.To nejsem žádný závodník,jezdím a brzdím s :mrk Mírou.:mrk.Myslím,že toto je slabina těchto aut.Nerovnoměrné sjíždění kotoučů.Uvidíš sám...:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda 175 000 km.To klobouk dolu.Docela ti závidím..Mě se zdá,ze mi všechno brzdí předek.Asi jak jezdim sám.Před tím u aut co jsem měl to bylo v pohodě.Ale u 307 se mi to opotřebení zdá hodně nadměrné..Asi mám pech na materiál..Typuji to tak na 50 tis maximálně..a to se snážím co nejvíc je šetrit..Ještě ,že nové nestojí moc.Koukal jsem po jiných 307.A ty zadní kotouče maji poskákane skoro všechny tak nevím...:o:o:o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda 175 000 km.To klobouk dolu.Docela ti závidím..Mě se zdá,ze mi všechno brzdí předek.Asi jak jezdim sám.Před tím u aut co jsem měl to bylo v pohodě.Ale u 307 se mi to opotřebení zdá hodně nadměrné..Asi mám pech na materiál..Typuji to tak na 50 tis maximálně..a to se snážím co nejvíc je šetrit..Ještě ,že nové nestojí moc.Koukal jsem po jiných 307.A ty zadní kotouče maji poskákane skoro všechny tak nevím...:o:o:o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... alespoň mi to tvrdili u Domanského, kam mě odvezla odtahovka poté, co se mi podařilo kritickou sérií úkonů vyvolat shut down PP, kvůli kterému byla už asi před rokem nakutní "svolávačka" (na kterou jsem se při návštěvách servisu podle zásady "raději nedrbat do toho, co funguje, pokud to funguje" vykašlal - takže po téhle zkušenosti ty svolávačky budu příště raději respektovat).

Takže mě výměna brzdových kotoučů čeká asi při prohlídce po cca 70 000 km, tj. někdy v létě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ty kotouče docela štvou.Myslím,že tam ve výrobě dávají dost nekvalitní,aspoň v mém případě sem měl asi pech.Dám si tam potom sám nějaké lepší.Můžete ni poradit jaká značka kotoučů a destiček se vám osvědčila ???Díky.....;););););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a zdůvodněná prý byla (podle maníků u Domanského) nějak v tom smyslu, že při zavírání otevřených oken a zamykání či jiné kritické kombinaci něčeho takového může dojít k poruše způsobené chybou SW...

U mě pak k tomu došlo tak, že jsem na parkovišti u Kaufu při čekání na odskočivší si manželku otevřel okna, abychom s miminama měli co dýchat, no a když se mimina rozeřvala a já je přendal i se sedačkami do nákupního vozíku a cestou za manželkou do Kaufu zamknul auto a přitom dálkáčem zavřel okna, tak byl Pažout po našem návratu za dalších cca 20 minut Pažout "elektricky" zcela mrtvý - odemknout šel pouze mechanicky klíčem, po otočení klíčem v zapalování se nic nerozsvítilo ani jinak nedělo...

Maníci od Domanského mi nejdříve vítězoslavně vysvětlovali, že mám zcela určitě vybitou nebo zničenou baterku (i když jsem jim říkal, že jsem předtím celý den jezdil po Praze a okolí a že ta zastávka u Kaufu netrvala více než cca 30 minut), no ale když změřili napětí na baterce a zjistili, že je zcela O.K., byli z toho docela dost zaražení až do chvíle, než někde vyhrabali info o té svolávačce.

Mě přitom o ní říkali v servisu, kam normálně jezdím, už při garančce, při prohlídce po prvních 20 tkm i při prohlídce po 40 tkm, jenže já s sebou ani v jednom případě neměl ani jakýsi nezbytný štítek s kódem či co, ani oba klíče, takže jsme to po dohodě se servisákem vždycky nechali plavat...

V této souvislosti je ale nutno říci, že se PSA ČR i přesto zachoval velmi korektně a uhradil jak odvoz auta odtahovkou k Domanskému, tak také odvoz manželky s nákupem a miminama taxálem domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"....V této souvislosti je ale nutno říci, že se PSA ČR i přesto zachoval velmi korektně a uhradil jak odvoz auta odtahovkou k Domanskému, tak také odvoz manželky s nákupem a miminama taxálem domů..."

vyjímka potvrzující pravidlo, že většinou servisy P. stojí za starou belu-je to:xvul ale nějak mi to nedalo:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě nedavno při jarní prohlídce položili záludnou otázku, jestli vůbec jezdím. :mrk. Řekl jsem jim, že denně. Následovala další, jestli někdy brzdím.:potlesk. Řekl jsem že ne, protože vystřeluju padák.:mrk:P Tak nevím. Asi začnu číst AHA.:):):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi začaly brzdy pískat až se lidé začínají otáčet.No na něco je to dobré neříkám :D:D:D Aspon vím ,že mi brzdy fungují..mám najeto 25 tisic.Tak sem si raději zkontroval tlouštku destiček.Jezdil sem už z více typy aut ,ale čím dál tím vice nabívám přesvědčení..ty brzdy ohledně nerovnoměrného opotřebení kotoučů a destiček bude slabší stránka tohoto auta..Je to jen můj názor. nic více..:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...