Sign in to follow this  
Followers 0
JirkaB

centrál zamče a hned odemče

17 posts in this topic

začal mi zlobit centrál, pokud zamykám auto dálkou na klíči, tak se zámky občas zamčou a hned odemčou, vyměnil jsem baterii a občas to dělá. Pokud auto zamykám klíček v zámku, tak je vše OK. Nevíte co by to mohlo být? Nějaký konektor? Kde všude jsou, že bych s nimi pohnul.

V klíči, kde jsou kontakty baterie jsem si všimnul že na místě dotyku s plošným spojem jsou kontaktní plošky trošku prodřené (mačkáním klíče) ale myslím že to kontakt má.

Mohl by to způsobovat jeden nefunkční či zaseknutý mechanismus dveří:myslim

Manuálně všechny dveře jdou uzamknout?

dveře jsou všechny zabouchnutý, ale jestli zlobí koncák dveří netuším, ale klíčem v zámku se to při nezamčení na dálku zamče a z dveřima nijak nehýbu. Nedělá to ale pokaždé na 10 pokus se to dálkou zamče.

mně to dělalo když jsem měl u spolujezdce,polámaný káblíky,tak se mi to zamykalo a odemykalo,tak to zkus zkontrolovat

niekde sa ti dotýka predratý káblik o kostru a potom ti to asi urobí bude to prevdepodobne v niektorých dverách, ak máš kľúč OK. skús mrknúť ešte do neho a trošku ho prečisti.

A to ti dělají všechny dveře a nebo jen jedny? Mě to taky "blblo", tak jsem vyměnil z vrakoviště zámek a už je to v pořádku. Podívej se tady:

post-0-14109595536196_thumb.jpg

dík za radu je to dveřma, zatím nevím kterýma, ale asi řidič (nebo spolujezdez) Zajímavý, že pokud jedu, tak mi to otevřený dveře nesignalizuje, že by to mělo v zámku víc kontaktů? nebo to blbne jen při zamykání. Zatím nevím kde přesně, ale až najdu tak dám vědět.

tak jsem na tom pořád stejně, ještě jsem to nenašel, zkouším různý dveře a nepomáhá, občas už to nezamču ani klíčem, bez schematu zapojení to nenajdu, chtěl bych si překontrolovat spínače, jestli chodí, vypadá to spíš na nějaký konektor. Nemáte někdo schéma centrálu?

Nešlo by jít postupně? Odpojit jednotlivé motorky i táhla a postupně je zapojovat a zkoušet? Na pohled by mělo být vidět, zdali je nějaký zatuhlý. Mne to udělá pouze pokud nedovřu dveře, takže i stím by to mohlo souviset.

Přesně tohle dělalo u manželčiny 206 na zadních pravých dveřích a byl to zámek dveří. Když jsem dveře domáčnul tělem a zamkl na DO tak to vydrželo zamkmutý, jinak hned celej centrál vyskočil. Klíčkem to šlo vždy v poho. Po výměně to bylo ok.

Mne to urobí len vtedy, ak sa po naštartovaní uzamknú dvere - (doplnková funkcia autoalarmu), potom ak napríklad otvorím vodičove dvere a až potom vypnem motor, tak sa na zvyšných troch dverách automaticky odomkne, ale na vodičovych ostane ako keby zamknutý. Potom po zavretí dverí (keď chcem uzamknúť vozidlo) - zamkne a hneď aj odomkne. Musím ešte raz stlačiť tlačidlo na odomknutie, zamknutie a potom je všetko OK!

To iste sa stava aj mne, robia to vodicove dvere, este raz ich zabuchnem, prip. zamknem DO, potom sa zavru. Myslim si, ze je to zly kontakt na spinaci v dverach - v zamku, ktory posiela zamykaci impulz do RJ centralu, ale rozoberat to teraz nemam cas.

abych doplnil, mám to opraveno, dělal to zámek dveří řidiče. Ale nemusel jsem nic naštěstí měnit. Všimnul jsem si že mám vnitřní kličku v jiné poloze než ostatní, rozdělal jsem a dal táhlo do správné polohy, dá se přestavovat po zoubcích na táhle, který je pk zajištěno pružnou spojkou. Od tý doby mám klid a auto zamyká. Asi po zamčení to omezovala ta vnitřní páčka a bylo to někde na hraně 9 občas se kontakt spojil občas ne)

gratuluji k vyřešení záhady!

tohle jsou nejhorší poruchy, tím myslím že jednou to jede a po druhé ne.

:potlesk

Já bych se přidal jen k tomu dálkáči.Mám klíč ve kterém chybí baterka a ta krytka.V servisu řekli že to musím nahradit novou dálkou.Nejde to nějak jinak když už to v tom klíči je?A popřípadě kolik stojí nový dálkáč?

ja mam problem ze boli menene zamky z dovodu straty kluca a prisiel som tym padom o dialkove... zamykam teda len klucom a ked chcem zamknut tak hned mi odomkne, ako keby neboli zavrete niektore dvere... jedna sa o 406 coupe

dverove spinace su ok, vidim to na zamky ale velmi sa mi nechce rozoberat dvere