Sign in to follow this  
Followers 0
Honza_jT

P405 - výměna brzdových trubiček

5 posts in this topic

Zdravím, tohle téma tu sice už párkrát bylo, prohledal jsem diskusi, nicméně jsem se nedozvěděl, co jsem potřeboval.

Otec má 405 Break 1,9 SRI (r.v. '89), teď jsme zjistili prosakující brzdovou trubičku pod nádrží, takže to bude chtít vyměnit. Předpokládám, že je dobrý to udělat rovnou i s hadičkama, když už se do toho poleze. Zajímalo by mě:

1. Je nějaký zásadní problém to vyměnit svépomocí? Ze starších příspěvků jsem pochopil, že největší problém je asi sundat nedestrukčním způsobem starý potrubí, ale pokud se to bude stejně měnit, tak je to jedno, ne (?)

2. Pokud by to problém byl, za kolik se dá pořídit výměna v servisu (trubky i hadičky)? V Peugeot servisu je prý odhad asi 5000,-, (zkusím se ještě poptat u Vašendy, případně kdyby někdo věděl, můžete orientačně nahodit).

3. Co jsem tu četl, moc se nedoporučuje brzdové potrubí z mědi (i když měděný trubičky na míru dělají prý i v originál Peugeot servisu), co s nimi může být za problém, kromě toho, že tedy údajně nesplňují pevnostní normu? (Každopádně předpokládám, že jakýkoliv potrubí tohle auto přežije, takže bych to zas tak neřešil).

4. Jen tak na okraj: Úpravu brzdových trubiček z jinýho auta asi nemá smysl brát v úvahu, když se za (snad) rozmnou cenu dají udělat na 405 na míru, že? (něco jako je ve starší diskusi úprava potrubí z Favorita na P205)

Díky

Honza

1. Není, jen je opruz plazit se pod autem bez zvedáku.

2. Záleží na servisu, cena materiálu je řádově stovka za metr, koncovka podle typu od dvacky výš, ale podstatně víc udělá práce, je to sice trivka, ale trvá dlouho.

3. Vyjma nesplnění pevnostní normy s nimi žádný problém není.

4. Ano.

V Brně sem sehnal kompletní potrubí na 605 za 450kč, v Peugeotu 2000,-

Stačí naměřit to původní a vědět jaký sou koncovky, nebo to tam celý vzít a oni to podle toho vyrobí.

[upravil dne 18/4/2007 Fusion]