Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Po důkladném prohřátí motor 306 zhasíná


Vega600

Recommended Posts

no ludia ono vas celkom chapem, ale vraviet ze Peugeot uz nikdy na zaklade toho ze si kupil auto v bazare co ma mozno najazdene 300000km tak skor by som sa stazoval na bazar ako na Pazouta:cool:

Neviem ako by vypadala Felda pri 300 000, to by si uz bol asi ako Fred Flinstone co by tam bola zhnita uz aj podlaha:D

P.s.mam na 406-te 181 000km na jednej spojke a zatial tiez v pohode, a tiez ju nesetrim;)

[upravil dne 15.5.2007 hopkok]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pánové...řídící jednotka nenavázala kontakt s diagnostikou, takže to možná vypadá na nový software do ECU....!! přeinstalování prý vyjde asi na 500,-Kč...ale ještě to nemusí být definitivní....ještě by to mohlo být tou cívkou a nebo VN kabely..., ale podle toho, co jsem se učil ve škole na diagnostikách, tak většinou, když nenavázala spojení ECU s diagnostikou, tak to byl ten software....!! tak po neděli uvidíme...už jsem objednaný do Peugeot servisu..:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po vzoru Reff21 jsem vyměnil vyskonapěťovou cívku, bohužel žádná změna a závada trvá dále, zbývají už jen vyskonapěťové kabely - méně pravděpobné, ale hlavně vstřikovač a lambda sonda. Jedu raději znova na diagnostiku.

[upravil dne 22.5.2007 Vega600]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Reff21

Pro Vega600: chci se zeptak kolik máš najeto....páč na 306 benzínech se VN kabely mění po 70 000 km!!!...někdy i už po 60 000km...tak pokud máš třeba 2-nasobek, tak je to pak docela možné...zatim...a hodně štěstí!!!!!:papa:super

Mám tam najeto dle tachometru 140 000km, takže všeho jsem nechal a do Auto Kelly prodejny spěchal, kabely mám doma za necelých 500kč. Teď je tady bouřka, takže zejtra je vyměním otestuju a sem napíšu s jakým výsledkem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po výměně vysokonapěťových kabelů je situace o něco lepší, motor už nezhasíná s železnou pravidelností. Základní chybu tedy tu nejfatálnější vyvolaly skoro na 100% vadné vysokonapěťové kabely. Pro kontrolu jsem ještě rozpojil výfukové potrubí těsně před katalyzátorem a zjistil že je uvnitř černé a zakarbonované. Srovnal jsem to s Renaultem, který měl v obdobném místě potrubí krásně skoro do běla vypálené(dobře spalující). Z toho lze odvodit to co jsem psal již výše - po vyndání kabelů od Lambda sondy se otáčky vůbec neměnily, mám tedy za to že tuto sondu mám aktuálně ještě nefunkční(zakarbonovanou). Zkusím auto ještě řádně protáhnout a snad karbon vyhoří a začne opět fungovat Lambda sonda. Otázku považuji za vyřešenou a budu jen konstatovat, že na špatné vysokonapěťové kabely se nabalily další problémy. Po této zkušenosti mohu jen doporučit každému jejich preventivní výměnu - řekněme po 50 000km, vyhnete se tak neskutečným problémům na které byla i diagnostika krátká. Díky všem za trpělivou pomoc a obzvlášť děkuji Reff21. Další dík patří firmě Auto Kelly, kde nechtějí na zákaznících jen za každou cenu vydělávat a ochotně ode mne vzali zpět vysokonapěťovou cívku, u které se ukázalo, že není zdrojem potíží. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to gratuluji!!:potlesk ještě jestli můžu doporučit na to odkarbonování, tak natankovat 98 nebo 100 oktanovej benzín...např. Shell V-Power Racing....asi tak 20 litrů ale až buseš mít skoro prázdnou nádrž....a pořádně to protáhnout...tj. alespoň do otáček nejvyššího výkonu...( u 1.4i 55kW/5 800ot/min, u 1.6i je to podobné....jen je tam 65kW..)!! Ale nejlépe postupně!!!..jinak sem rád, že jsem mohl pomoci.....zatim se mějte...:):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...