Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Po důkladném prohřátí motor 306 zhasíná


Vega600

Recommended Posts

Takže čidlo vyměněný, svíčky vyměněný, vzduchový filtr vyměněný, seřízené ventily, zkontrolovány veškeré pojistky ale závada trvá dále. Jako nejpravděpodobnější se nyní opět jeví potenciometr vstřikovače, mám tam jednobodový vstřikovač Bosch a údajně potenciometr samotný se sběrným kartáčkem není extra k mání - jenom celý vstřikovač a to je pálka.

Zkusil jsem odpojit Lambda sondu za běhu motoru, a to ku podivu nemělo vůbec žádný vliv na otáčky volnoběhu, dokonce se nerozsvítí ani závada na motoru, takže by mohla být závada i tam. Motor stále po zahřátí na 80°C a více po mírném sešlápnutí plynu zhasíná.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Vega 600: Nejdřív musíme presně určit o jaký druh vstřikování se jedná. U motorů 1,4 s označením KDX byli použity dva druhy : italské MM G-6 nebo německé Bosch MA.3.

Podívej se na počítač /řídící jednotku motoru/ který druh je to a napiš to sem. Oba systémy se navzájem liší a není možné o tom mluvit, dokud není v tom jasno.

Protože systém Bosch nemá krokový motůrek, potenciometr je rozebíratelný. U systému MM G6 zase nejde rozebrat potenciometr ale má krokový motůrek.

No nic, urči o co se jedná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z jedný strany mám krokový motorek a na něm nápis Bosch, z druhý potenciometr a na něm z boku 4šroubky, měl jsem to sundaný a byl přístupný na potenciometr, večer sem hodim fotky z mobilu - obě strany. Žádný další označení jsem nenašel, ani na počítači, ani na vstřikovači.

Nedaří se mi sem vložit přímo fotografie, takže prosím o strpení!!!

[upravil dne 12.5.2007 Vega600]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kašli na fotky, podle popisu se jedná o vstřikování Bosch MA.3. Prvně vrať zpět snímač teploty vody, kdyby byl vadný nešlo by nastartovat studený motor. To co nazývaš krokovým motůrkem je nastavovač škrtící klapky, v něm je obyčejný motůrek jako v dětských hračkách a pomocí tohoto nastavovače řídí jednotka škrtící klapku motoru. Součástí nastavovače je spínač, pomocí kterého jednotka ví, že klapka je zavřená. Zapni zapalování a vyzkoušej jak reaguje nastavovač, zatlač na něj prstem - musí se zasunout a vzápětí vrátit. Při dosednutí dorazu klapky na nastavovač musí sepnout spínač v nastavovači. Pokud to takto funguje, znamená to že řídící jednotka ho řídí a dostává signál klapka zavřená.

Chyba bude v potenciometru. Správný postup je ten, že se změří elektrický šum potenciometru osciloskopem, ale to musí provést zkušený diagnostik. Pro tebe je jednodušší vzít někde jiný a vyzkoušet. Měl by se dát do stějné polohy jak byl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím borci, bohužel mám ten samý problém, zasekáva se..:(....zkurvení Pežooni...:grr..tak mě zajíma, jak to řešíte....doufám, že to od Vás nějak okoooknu a zkusim to opravit...sem si to kouipil na začátek....a zrovna tohle...!!!..doufám, že to nějak vyřešíte, jinak to zavesu do zmole!!!nejhorší je, že se s tím nedá ani pořádně jet....:(..tak zatim a něco vymyslite....:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pánové spojil jsem se s technikem firmy Bosch v Kravařích u Ostravy. Pokud budu chtít seriozně pořešit problém, pak budu muset zakoupit nový spodní díl vstřikovací jednotky za cirka 9500,- Kč a to za předpokladu, že jim poštou pošlu demontovaný spodní díl.(Vstřikovač je sešroubován - horní a spodní díl čtyřmi šroubky). V případě, že bych nezaslal svůj spodní díl, bylo by to o dalších 5000,- Kč dražší. Jinak jsem se díval do jejich katalogu a kompletní nová vstřikovací jednotka stojí přibližně 30 000,- a to asi za obdobného předpokladu zaslání staré jednotky.

Potenciometr extra prostě není k zakoupení a výměně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne,ne tudy cesta nevede. Potenciometr nejde koupit zvlášť a cena celého vstřikování je šílená a absurdní. Tohle vstřikování se používalo na různých typech vozu, např. Fiat Tipo, Favorit atd. Jedna z alternativ je popsána tadyhttp://www.peugeot-club.com/topic/15372-14i-tu3m-skrtici-klapka-z-fava---doplneny-obrazky-a-popis-upravy/#170702

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za čistou spekulaci, ale vycházím z toho, že benzány stříkačky za studena stříkají všechny stejně do sání, po zahřátí už ŘJ dávkuje na časování pístů. Takže když jsou kabely na 2 a 3 válec stejně dlouhé (někdy to tak je a mají stejné konektory) tak tojde záměně ke vstřikovačům. Výsledné chování je takové, že za studena jede motor dobře, jak se zahřeje, tak se vstřikuje (ŘJ změní vstřikování)mimo časování ventilů a motor dělá neplechu.

Pak stačí přehodit kabely mezi 2 a 3 vstřikovačem.

[upravil dne 14.5.2007 Ladis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: otec

Pro Ladis : Tady mluvíme o jednobodovém vstřikování, tzn. 1 vstřikovač pro všechny 4 válce.

To co popisuješ je 4 bodové sekvenční vstřikování, tzn. každý válec má svůj vstřikovač který vstřikuje palivo před sací ventil.

Přesně tak a závada se začala zhoršovat postupně a docela rychle, bez toho, že by kdokoliv a do čehokoliv zasahoval.

Jinak nevím, co se dá sehnat adekvátního jako náhrada, ty ceny mi přijdou taky ujetý, někdo by řekl, že ta technologie je mikrotechnologie a ke všemu high, někdo zde již naznačil, že obsahem to připomíná dětskou hračku, cena je však taková, jako by to bylo celý snad ze zlata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, dnes jsem mluvil s technikem v Citrónu a ten mi řekl, že pokud je to jen až po zahřátí, tak může být špatná i 4-vývodová cívka, páč když se zahřeje, tak se začne probíjet, páč se zvyšuje odpor(sice nepatrně, ale prý to stačí..)ale opravdu jen v případě, když ten motor cuká za tepla.....a 2. možnost je ta, že může být vydraný kartáček v potenciometru....v oblasti nejpoužívanějších otáček motoru.....1 500 - 3 500 ot/min...tak nevim....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak..souhlasím s Vega600, také jsem vždycky chtěl Peugeota...krasavci..., ale to byl největší omyl, co jsem mohl udělat..!!!! v životě takovou blbost neudělám...ještě mi otec radil, at si takové auto nekupuji, že si mám raději kouopit Felicii nebo něco takového, že jsou to pomsty na náhradní díly...a je to tady...brzdy, zadní náprava, servo...a ted toto...:grr...ale na druhou stranu, když jsem viděl jak to hnije...atd, tak sem nechtěl!! ale dnes bych si ji raději doopravdy koupil...lepší jednou za 5 let vyvařit a nemít takový vír v peněžence, jak s tímto....!!!:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vega600:

- přední ložisko SKF Oktávka: 6000 kč - P406 1300 kč

- ovládání spojky Oktávka 2600+2400 kč - P406 1200 kč

- chladič Oktávka 4800 kč - P406 3400 kč

- blatník Oktávka 3600 kč - P406 1500 kč

- přední světlomet Oktávka 3800 kč - P406 2600 kč

a tak dál.

Je pravda, že na Oktávce to dýl vydrží, ale všechno se pokazí, natož když to naboříš. Takže když bourat, tak francouze ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ale zatím až tak velký skušenosti nemám....spíše vozy VW...dnes jsem dělal kamošovi spojku na Golfu IV 1.6i a lamela s přítlačákem a vypínacím kroužkem 3 100,-+ nějaký háky....ale vydržela mu tam 190 000km a to ho moc nešetří...:mrk.....on si člověk moc nevybere...co je lepší.....ale to porovnání Oktávy vs. 406 mě docela vyrazilo dech....:o...mimochodem zítra napíchnu tu 306 a uvidím, co mi to řekne...doufám, že alespoň něco z toho vyleze....:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...