Ferin007

Dávkování aditiva (Castrol TDA)

9 posts in this topic

Jak dávkujete (odměřujete) aditivum do nádrže? Na flašce vůbec nic není, pouze v němčině je tam uvedenej mísící poměr (myslím 1:500). Žádná odměrka/aplikátor k tomu nebyla. To mám jezdit k pumpě se zkumavkou?? Nebo to děláte ňák od oka? Ale ten poměr je na to přece jen trochu malej. :myslim

Kalibrovaný stisk :D 75 ml na 75 l nafty. Občas to tam zapomenu nalít, auto jede úplně normálně.

PS: na obalu píšou 1:500? To jsem nečet:D. Poradil mi servisák.

[upravil dne 17.4.2007 P607Olda]

Ja přidávám do nafty PRO-LONG - DIESEL plus a vyřešil jsem to tak,že jsem provrtal víčko a strčil tam plastovou injek.stříkačku a okolo zalil tafixem.:super

Původně zaslal: P607Olda

PS: na obalu píšou 1:500? To jsem nečet:D. Poradil mi servisák.

Jo jo (nebo že by 1:5000??). Ale v češtině tam na tuhle docela podstatnou informaci nějak pozapomněli. :D

Tak na stránkách Castrolu a všude kde jsem se díval píšou tohle: doporučená koncentrace 1:1000 a dokud jsem ho používal než jsem přešel na něco jiného tak na obalu byla vždy vyznačená měrka ale je možné že teď obal podle fotek vypadá trochu jinak.Dřív byla láhev neprůhledná a měrka byla zprůhledněná.

[upravil dne 17/4/07 doktor]

Původně zaslal: Ferin007

Na obale je měrka, jenže po čtvrtlitru, což je nepoužitelný. :nevim

tak to na těch starých obalech byla měrka jemnější,myslím že tam bylo asi 10 dílků každej dílek na 50l nafty.

No, tak cesta by mohla být tam aspoň nahrubo tu stupnici ručně doplnit. Problém ale je, že většinou (pokud zrovna nejedu na nějakou štreku) tankuju daleko míň. Nač s sebou tahat plnou nádrž, že?

Původně zaslal: Ferin007

No, tak cesta by mohla být tam aspoň nahrubo tu stupnici ručně doplnit. Problém ale je, že většinou (pokud zrovna nejedu na nějakou štreku) tankuju daleko míň. Nač s sebou tahat plnou nádrž, že?

no to pak jediný co bych poradil je koupit si za pár korun v domácích potřebách malou plastovou odměrku a je vyřešeno.Já něco podobnýho vozím na silnej koncentrát kapaliny do ostřikovačů,protože jsem zvyklej na Sonax který skoro nikde nemaj takže si to naředím všude podle potřeby a destilku maj všude.