Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

totálka a pojišťovna


graver

Recommended Posts

NOTÁŘSKY ověřený nemusí být téměř nic, vetšinou stačí ověření ÚŘEDNÍ, a to ti udělají na jakékoliv matrice (v centru Brna např. v té uličce (Biskupská??) mezi Šilingrákem a Dominikánským) za 30 kč.

PS: Forma žádná předepsaná není, jde hlavně o to, kdo koho k čemu zmocňuje, datum, podpis.

[upravil dne 30.5.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je vhodne mit plnou moc uredne overenou, jinak na spouste uradu celkem logicky maji problem (protoze dotycny ssebou nema tvuj doklad a tak urednik nema sanci zkontrolovat, jestli podpis zmocnujiciho je pravy, nevidi nikde ani podpisovy vzor)

stoji to 30,- na kazde matrice nebo v praze je i spousta pobocek radnice, kde prave tohle delaji.

nezapomen tam napsat taky "zmocneni prijimam" a podpis a nacionale dotycneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

btw kdysi v nejakem poradu o ochrane spotrebitelu rikali, ze pokud pojistovna resi nehodu jako totalku, nema co odecitat cenu dilu ktere by se daly prodat, pokud to chce takto delat ze si ma nechat vrak a prodat sama, protoze nemuze nutit poskozeneho aby rozebiral vrak a nabizel zbytky po inzeratech.

ale jestli to tak funguje i v realu by stalo spis za konzultaci s pravnikem, osobne jsem to nastesti zatim resit nemusel.. ale s novymi predpisy o likvidaci vraku to bude vic a vic aktualni, protoze vrak bez motoru a pulky kastle nikde jako vrak ekologicky nezlikviduji...

[upravil dne 30.5.07 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

btw kdysi v nejakem poradu o ochrane spotrebitelu rikali, ze pokud pojistovna resi nehodu jako totalku, nema co odecitat cenu dilu ktere by se daly prodat, pokud to chce takto delat ze si ma nechat vrak a prodat sama, protoze nemuze nutit poskozeneho aby rozebiral vrak a nabizel zbytky po inzeratech.

ale jestli to tak funguje i v realu by stalo spis za konzultaci s pravnikem, osobne jsem to nastesti zatim resit nemusel.. ale s novymi predpisy o likvidaci vraku to bude vic a vic aktualni, protoze vrak bez motoru a pulky kastle nikde jako vrak ekologicky nezlikviduji...

[upravil dne 30.5.07 Vvitty]

Zlikvidují, co by nezlikvidovali - ale za prachy...

To s těmi zbytky je celkem logické, ale přesvědčit o tom pojišťovnu by zřejmě stálo minimálně právníka, ne-li soud. Pokud by se mi tohle náhodou ještě s nějakým starším autem stalo, tak to ale rozhodně zkusím - třeba přes nějakou tu firmu, co nabízí kompletní vyřízení DN na pojišťovně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, *právě* když to je totálka, tak připadá v úvahu cena vraku. Jestli pojišťovna smí nebo nesmí tuto "pseudospoluúčast" strhnout nebo ne, je opravdu diskutabilní. Samozřejmě jsem tím argumentoval a bylo mi řečeno, že je to součástí jejich smlouvy s pojištěncem (a tím je viník, ne já). Pojišťovna tedy mně poskytuje plnění, založené na smluvním vztahu, kterého se neúčastním - a právě tady do toho vstupuje to spotřebitelské právo.

Likvidátor mi prostě řekl, že pojišťovna je oprávněna rozhodnout o způsobu likvidace bez ohledu na to, jestli něco budu opravovat nebo ne.

Ale to je minulost - zůstatkovou cenu už jsem dostal, teď se potřebuju zbavit toho auta. Nemám čas ani chuť na další administrativu, takže rád využiju nabídky na odhlášení. Bohužel asi nemám možnost nijak ověřit, jestli odhlášení proběhlo (n.b. v zákonné lhůtě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak nemáš možnost ověřit? Buď proběhla odhláška na něj, a v tom případě si můžeš vyžádat kopii TP s odhláškou (já ji prodávajícímu dávám vždy), a nebo za tebe rovnou vyřizoval trvalé vyřazení z provozu (což je pravděpodobnější), pak bys měl dostat zpět celý TP se zápisem o tom trvalém vyřazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistovna je opravnena rozhodnout, jestli to zlikviduje jako totalku nebo jestli bude hradit opravu. Ale co se tyka likvidace vraku, resp. odecteni jeho ceny, tady by se dalo s pravnikem uspet a pozadovat na pojistovne plnou castku s tim, ze si vrak zlikviduje sama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Buď proběhla odhláška na něj, a v tom případě si můžeš vyžádat kopii TP s odhláškou

Je to odhláška. Z hlediska kupní smlouvy není patrné, že prodávám vrak - prostě prodávám auto (o stavu se ve smlouvě píše jen že s ním byl kupující seznámen a souhlasí).

Kopii TP s odhláškou s ním mám samozřejmě domluvenou, ale to je o ničem - pokud o něm už neuslyším, tak je to na mně. V plné moci samozřejmě je ustanovení o odpovědnosti zmocněnce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...