Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prevodovka_motoru_HDI


mistyx

Recommended Posts

Přesně tak, nemáš akorát mezichladič vzduchu intercooler a pár selenoidů co ovládají podtlakem turbo.

Jinak LEO to hučení co popisuješ mám taky kolem těch 1500 otáček, řek bych že to dělá TURBO když je v nízkých otáčkách. ALe nevím, jeden co se v tom vez říkal, že je to u HDI normální. První týden v květnu jedu na sraz citroenů tak tam zkusím porovnat s ostatníma HDI 80kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A řekli kde, v pekařství, nebo v cukrárně? A co je podle nich "klasické turbo", a jak má vypadat "neklasické" ???

Z cca 2 litrů objemu u atmosférického dieselu (tedy skutečně bez turba) se běžně vydyndá okolo 50kW max. výkonu - to je oněch klasických 47-50kW, co mají ty staré 1,9D, nebo třeba SDI od VW. Pokud má diesel o tom samém objemu 66kW nebo víc, tak prostě turbo mít musí, jinak by se k tomu výkonu nedobral.

Co se táče nějakých zvukových projevů, tak těch možností je tolik, že na to odpovědět nelze. Od vadného ložiska v převodovce (ne spojkového, ale přímo v převodovce), přes vůli v diferenciálu, po různé rezonační kmitočty uložení celého agregátu třeba při vadě silentbloku, a řada dalších možností. Dost rámusu dokáže udělat i třeba jen blbá netěsnost v sání, zvlášť u motorů s turbem je to často zrojem zvláštních houkání a pískání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Co se táče nějakých zvukových projevů, tak těch možností je tolik, že na to odpovědět nelze. Od vadného ložiska v převodovce (ne spojkového, ale přímo v převodovce), přes vůli v diferenciálu, po různé rezonační kmitočty uložení celého agregátu třeba při vadě silentbloku, a řada dalších možností. Dost rámusu dokáže udělat i třeba jen blbá netěsnost v sání, zvlášť u motorů s turbem je to často zrojem zvláštních houkání a pískání.

Je ale zarážející, že tolik lidí má asi obdobný problém...a nikdo neví přesně čím by to mohlo být??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, co to je za zvuk, ale učité zvuky beru jako vlastnost. Třeba u BE převodovek není úplná zvláštnost, že po čase začne jemně jakoby kňučet převodovka při zařazené čtyřce a pětce při určité rychlosti, aniž by se to zhoršovalo, a jezdí to tak dalších 100tis km. Tak co holt s tím, když se to nezhoršuje... a skoro to není slyšet, jen když je někdo vnímavější, tak si všimne. Třebas je to podobného charakteru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar panove, co rikate na "lubrifilm B2" do prevodovky, muze to utisit to "houkani" ??? radej se ptam, protoze ja nevedel ze motor HDI ma turbo (..... oddddiiiieeee, jak mi napsal ..... ) :) ( jio, neni nad to verit mechanikovi..... z cukrarny .... o dddd iiii eeee :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Původně zaslal: FrenkV

houkání je normální :cool: (do určitého stupně hlasitosti),hvízdá turbo,hučí diferák a převodový kolesa a pokud to nehučí,nehvízdá a nehouká tak už to nejspíš ani nejede :papa

[upravil dne 19.7.2007 FrenkV]

Tak to jsi mě fakt s tím uklidnil....:myslim Zatím mi žádné jiné auto před tím nehučelo.........:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Všechny zdravím,

jelikož tu nejsem nijak dlouho, tak jsem se až včera dostal k tomuto tématu a hned jak jsem jel autem, tak jsem bedlivě naslouchal a pozoroval, kdy se toto projeví u mě.

Můžu říct, že nejznatelnější je ten houkavý zvuk při zařazené trojce, když dám nohu z plynu a otáčky pomalu klesají. U mě začne být ten zvuk slyšet někde pod 2000ot a postupně se zvýrazňuje až do nějakých 1000ot. Jakmile sešlápnu spojku, nebo plyn, tak zvuk zmizí.

Trošku jsem si všiml, že se mi tentýž zvuk slabě ozývá i při akceleraci a to někde okolo 2000ot taktéž na zařazenou trojku.

Pokud při brždění motorem ještě krapet sešlápnu brzdu, tak bych řekl, že kromě větší slyšitelnosti je ten zvuk o něco hlubší.

Známý má to stejné auto - P 307SW 2.0HDi 79kW a tvrdí, že mu to dělá taky. Co tento zvuk vydává už ale netuší. Prý ani v servise nebyli schopni na tento dotaz odpovědět

Marek S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: svanovsky

Všechny zdravím,

jelikož tu nejsem nijak dlouho, tak jsem se až včera dostal k tomuto tématu a hned jak jsem jel autem, tak jsem bedlivě naslouchal a pozoroval, kdy se toto projeví u mě.

Můžu říct, že nejznatelnější je ten houkavý zvuk při zařazené trojce, když dám nohu z plynu a otáčky pomalu klesají. U mě začne být ten zvuk slyšet někde pod 2000ot a postupně se zvýrazňuje až do nějakých 1000ot. Jakmile sešlápnu spojku, nebo plyn, tak zvuk zmizí.

Tak přesně takhle se to u mě projevuje taky. Někde jsem slyšel, že to může být setrvačník :myslim...tak nevím

Trošku jsem si všiml, že se mi tentýž zvuk slabě ozývá i při akceleraci a to někde okolo 2000ot taktéž na zařazenou trojku.

Pokud při brždění motorem ještě krapet sešlápnu brzdu, tak bych řekl, že kromě větší slyšitelnosti je ten zvuk o něco hlubší.

Známý má to stejné auto - P 307SW 2.0HDi 79kW a tvrdí, že mu to dělá taky. Co tento zvuk vydává už ale netuší. Prý ani v servise nebyli schopni na tento dotaz odpovědět

Marek S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: svanovsky

Všechny zdravím,

jelikož tu nejsem nijak dlouho, tak jsem se až včera dostal k tomuto tématu a hned jak jsem jel autem, tak jsem bedlivě naslouchal a pozoroval, kdy se toto projeví u mě.

Můžu říct, že nejznatelnější je ten houkavý zvuk při zařazené trojce, když dám nohu z plynu a otáčky pomalu klesají. U mě začne být ten zvuk slyšet někde pod 2000ot a postupně se zvýrazňuje až do nějakých 1000ot. Jakmile sešlápnu spojku, nebo plyn, tak zvuk zmizí.

Trošku jsem si všiml, že se mi tentýž zvuk slabě ozývá i při akceleraci a to někde okolo 2000ot taktéž na zařazenou trojku.

Pokud při brždění motorem ještě krapet sešlápnu brzdu, tak bych řekl, že kromě větší slyšitelnosti je ten zvuk o něco hlubší.

Známý má to stejné auto - P 307SW 2.0HDi 79kW a tvrdí, že mu to dělá taky. Co tento zvuk vydává už ale netuší. Prý ani v servise nebyli schopni na tento dotaz odpovědět

Marek S.

Tak přesně takhle se to u mě projevuje taky. Někde jsem slyšel, že to může být setrvačník :myslim...tak nevím

[upravil dne 22-8-07 domav]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: domav

Původně zaslal: svanovsky

Všechny zdravím,

jelikož tu nejsem nijak dlouho, tak jsem se až včera dostal k tomuto tématu a hned jak jsem jel autem, tak jsem bedlivě naslouchal a pozoroval, kdy se toto projeví u mě.

Můžu říct, že nejznatelnější je ten houkavý zvuk při zařazené trojce, když dám nohu z plynu a otáčky pomalu klesají. U mě začne být ten zvuk slyšet někde pod 2000ot a postupně se zvýrazňuje až do nějakých 1000ot. Jakmile sešlápnu spojku, nebo plyn, tak zvuk zmizí.

Trošku jsem si všiml, že se mi tentýž zvuk slabě ozývá i při akceleraci a to někde okolo 2000ot taktéž na zařazenou trojku.

Pokud při brždění motorem ještě krapet sešlápnu brzdu, tak bych řekl, že kromě větší slyšitelnosti je ten zvuk o něco hlubší.

Známý má to stejné auto - P 307SW 2.0HDi 79kW a tvrdí, že mu to dělá taky. Co tento zvuk vydává už ale netuší. Prý ani v servise nebyli schopni na tento dotaz odpovědět

Marek S.

Tak přesně takhle se to u mě projevuje taky. Někde jsem slyšel, že to může být setrvačník :myslim...tak nevím

[upravil dne 22-8-07 domav]

Pánové, mě to ten zvuk dělá taky, ale doposud jsem si myslel, že to bude nějaká prkotina v palubce. Ten zvuk je celkem hlasitý a je slyšet pouze za jízdy se zařazenou rychlostí. Projevuje se od 1200 - 1900 ot. A to jak při pomalém přidávání plynu, tak i samovolným poklesem rychlosti. Když je vyřazeno, tak na volnoběž není slyšet nic. V servise mi odpověděli, že se to bude hledat těžko :-( Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...