Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prevodovka_motoru_HDI


mistyx

Recommended Posts

Původně zaslal: mistyx

Zdarec, mam takovy problem s prevodovkou u motoru 2,0HDI, pri podrazovani z 4 na 3 a 2 stupen, v ni neco od 1500-1000 otacek "houka", nevite nekdo co to muze byt ??

jestli nemáš ten novej typ s houkačkou.:D:D:D, promiň , opravdu je to z převodovky? leda spojkové ložisko,jinak mě nic nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mistyx

Zdarec, mam takovy problem s prevodovkou u motoru 2,0HDI, pri podrazovani z 4 na 3 a 2 stupen, v ni neco od 1500-1000 otacek "houka", nevite nekdo co to muze byt ??

servus, koľko máš nabehané na nej km??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při brždění motorem mi to taky trošku jakoby houká, ale neřekl bych, že je to z převodovky, ale spíš to bude mít něco společného s turbem. Podle mne je to OK a nijak to neřeším (nevím však, zda je to stejný zvuk).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky houkám při tehlech otáčkách a houká to asi od 100 tis. Teď asi 185 tis a houká furt stejně. Možná někdy zkusim odpojit klíňák,jestli to nědělá nějaký ložisko buď v altíku,kompresoru nebo kladka. Ale teď už s tim skoro nejezdim a manželka to na to občasný popojetí pro dětský pleny ani nepostřehne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to jezdí normálně, tak bych to neřešil. Já už to ani nevnímám (zase tolik to u mne slyšet není, to je víc slyšet turbo při záběru a na to mi v servise řekli, že je to pro tento motor charakteristický zvuk :super).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, nevim, jestli to je pro motory HDI "charakteristycky" zvuk, ja byl rekl , ze ne. delam do aut ( tonovani autoskel, reklamni a tuning polepy) mam moznost posoudit i jine auta s motory HDI, at to je citroen nebo peugeot, v ruznem stavu a ruzne naj. km, ale jeste jsem to u zadneho neslysel .... :( jen ten muj... stejnak tomu nerozumim, proc to "houka" jen pri podrazeni, mezi 1500-1000 ot, bez plynu, kdyz drzim motor v rozmezi tech otacek "pod plynem", tak to nedela, seslapnu spojku, a houkani prestane ... stejne mam pocit, kdyz to zkousim-snazim se natu"zahadu" prijit, tak to jde z prave stany, a prevodovka je nalevo( kdyz sedim v aute ...) jedine, ze by se to neslo po motoru, rizeni, a kdovi po cem jeste ... je to jedinna vec, ktera me na tom" francouzi vadi", jinak je auto v poho. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mistyx

Zdarec, mam takovy problem s prevodovkou u motoru 2,0HDI, pri podrazovani z 4 na 3 a 2 stupen, v ni neco od 1500-1000 otacek "houka", nevite nekdo co to muze byt ??

To chce slyšet. třeba u 306 HDi je při brzdění motorem v určitých otáčkách převodovka trochu slyšet. Kontrola a výměna náplně, ale jinak je to normální. (do jisté míry)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: domav

Ted jsem jel v jiné 307 SW 80 kWHDi a taky to houkalo...takže to nebudu ani u svého auta řešit, dokut to pojede tak na to kašlu. :roker

Jo, ale když řeknu , že je to do jisté míry nomální, tak prej neni :D Vím o čem mluvím. 306 sem koupil, když měla najeto necelejch 40 po dvou letech a tohle bylo první, čeho sem si všiml. Od té doby sem slyšel převodovku v tolika HDi, že sem to skoro přestal vnímat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mistyx

no, nevim, jestli to je pro motory HDI "charakteristycky" zvuk, ja byl rekl , ze ne. delam do aut ( tonovani autoskel, reklamni a tuning polepy) mam moznost posoudit i jine auta s motory HDI, at to je citroen nebo peugeot, v ruznem stavu a ruzne naj. km, ale jeste jsem to u zadneho neslysel .... :( jen ten muj... stejnak tomu nerozumim, proc to "houka" jen pri podrazeni, mezi 1500-1000 ot, bez plynu, kdyz drzim motor v rozmezi tech otacek "pod plynem", tak to nedela, seslapnu spojku, a houkani prestane ... stejne mam pocit, kdyz to zkousim-snazim se natu"zahadu" prijit, tak to jde z prave stany, a prevodovka je nalevo( kdyz sedim v aute ...) jedine, ze by se to neslo po motoru, rizeni, a kdovi po cem jeste ... je to jedinna vec, ktera me na tom" francouzi vadi", jinak je auto v poho. ;)

Dnes jsem se na ten zvuk zaměřil a nakonec nevím, zda ty naše zvuky jsou identické. U mne to dělá kolem 1500 otáček nejen při brždění motorem, ale i když trochu sešlápnu plyn (zkoušel jsem to na rovině). Při postupném přidávání plynu (přechod z režimu brždění motorem do plného záběru) to houkání pomalu utichá, potom je chvíli ticho a pak je slyšet turbo při plném záběru. U mne to fakt tipuji na to turbo:papa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...