Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Další problém - palivové čerpadlo - Snad Vyřešeno


stalmik

Recommended Posts

Hoj, už je mi trošku trapné sem psát tolik dotazů, ale včera jsem přišel na to, že mám spuchřelou hadičku sání od čerpadla.. Taková ta krátká. Vyměnil jsem jí za novou protože tam utíkal benzín. K mému údivu jsem zjistil, že s čerpadlem už někdo kdysi něco dělal jen nevím co..

Můj problém spočívá v netěsnosti těsnění čerpadla. Zkrátka okolo hadiček už nic neteče a stejně mi tam z nádrže vzlíná benzín, jen nevím jestli po zapnutí čerpadla nebo i normálně, ale benzín je tam cítit pořád takže si myslím, že to utíká pořád..

a) Jak je možné přetěsnit čerpadlo na ploše mezi ním a nádrží?

b) Jak se takové čerpadlo nejlépe vyndá? Nějak sem z toho systému nebyl moudrý

Díky za rady

[upravil dne 16.4.07 stalmik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lenny1984

Mě to netěsní na mojí 106ce taky. Neni to sice za normálních okolností cítit, ale když vemu plnou nádrž, tak okolo tý pumpy prolíná benzin. Už jsem si objednal v ic-westu nový těsnění a zkusim to nějak ucpat.

A nakolik tě to vyjde to těsnění??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

mrni na poz 4 najdi stránky peugeot náhradní díly napiš tam číslo/šestičíslí/co je pod poz.č a objeví se ti cena v Kč bez DPH,nevím jaký máš rok,

jedno stojí 1453?? druhé 141 třetí 86 + DPH pokud bys koukal na ten katalog tam tam máš hodně info:potlesk

Vim sem laik i když manuálně zručnej :super Dneska se pustim do výměny svíček, vyčistim sání, vyměnim filtr vzduchovej, a přetěsnim snad to čerpadlo. Musim jen sehnat to správný těsnění. JInak když vyndam čerpadlo paliva musí se pak systém nějak odvzdušnit? Není tu někde návod? Nenašel jsem ho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ne že bych to celý vyndaval ale po bližším ohledání jsem koukal a myslim že problém by mohl být taky v přítlaku toho čerpadla na těsnění. Ta matice nevypadá zrovna valně a někdo už jí myslim ne jednou sundaval bohužel já to nebyl tak nevim jestli by nebylo lepší koupit tu vrchní "matici"... V katalogu je to č.5 .

Jo a jak si to myslel s tim číslem karoserie.. Nějak to nechápu :myslim:nevim

A ještě jedna věc mam rok 1996. A nikde jsem to číslo karoserie nenašel..

[upravil dne 16.4.07 stalmik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vynikající takže mam samozřejmě ten dražší :D No nic zajedu pro něj pokud ho budou mít.. Díky díky díky :super

A jen ještě jeden dotaz.. Kravne mi budík s ukazatelem paliva v nádrži. Kde hledat chybu? V budíku to není. Myslim že by to mohlo mít co dočinění s plovákem ale nevim..

A tohle v otmkatalogu znamená co?

1531 21 01 WEATHERSTRIP

[upravil dne 16.4.07 stalmik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem u auta strávil celý odpoledne. Přetěsnil jsem čerpadlo tak, že jsem zvětšil přítlak na těsnění mezi ním a nádrží. Dále jsem vyměnil svíčky za Bosch Super 4 (Byly tam Bosch Nějaký dvoupólový). Vyčistil jsem komplet sání, krokový motorek, a veškeré kanálky, přitáhl kontakty na čidlech a zapalovací rampě kde jsem zároveň trošku napružil kontakty ke svíčkám.

Výsledek: Auto má podle mě lepší dynamiku. Startuje o vteřinu dříve než jindy a jde na volnoběh mnohem pravidelněji. Za jízdy i ve vysokých otáčkách tahá jak blázen proti tomu jak tahlo před tím.

Závěr: Zatím jsem spokojen s výsledkem. Myslím, že má snaha marná rozhodně nebyla.

Doufám, že se spravily i ty studený starty, ale to se pozná až ráno :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...