Sign in to follow this  
Followers 0
Brandy

Nevypíná sahara

5 posts in this topic

Stala se mi zajímavá věc. Zaparkoval jsem auto a když jsem se k němu asi po hodině vrátil, zjistil jsem, že pořád běží sahara. Motor už byl při tom úplně studený. Proměřil jsem spínač na chladiči. Mezi kontakty má pořád nulový odpor. Než tedy koupím nový spínač, chci se jen zeptat, jestli se to nedá nějak opravit. Jestli se třeba při opětovném zahřátí a ochlazení nějak neuvolní kontakty vevnitř nebo tak něco? Jinak jsem koukal, že v Elitu mají spínače se dvěma nebo třemi kontakty. Předpokládám správně, že tři kontakty jsou pro auta se dvěma ventilátory?

Stalo se mi to také před lety na Xantii, bylo to jedním relé.

na našem 406 TD to dělala pokažená řídící jednotka sahar. Je umístěná v levém předním podběhu za plastem...

Díky za odpovědi. Před chvílí jsem koupil nový spínač. Když jsem na něj zkušebně připojil konektor sahary, zůstala vypnutá. Když jsem konektor zase zapojil do původního spínače, opět sepnula. Zítra, až na to bude vidět, tam dám ten nový spínač a snad to bude v pořádku. Když o tom tak přemýšlím, tak je to první věc, která mi na Peugeotu odešla. Doteď jsem dělal jen běžnou údržbu (brzdy, rozvody, provozní kapaliny). Bude to tím, že je pátek 13. :D