Sign in to follow this  
Followers 0
KoNG

Lupání při plném rejdu P206 - vyřešeno

19 posts in this topic

Ahoj dneska jsem si všimnul že když dám plný rejd ať pravý či levý a pomalu se rozjedu párkrát to jakoby lupne :o myslíte že to jsou kuláče ? nebo něco v řízení ? Ikdyž volantem neotáčím jenom ho nechám v plném rejdu.

[upravil dne 15.5.2007 KoNG]

Původně zaslal: KoNG

Ahoj dneska jsem si všimnul že když dám plný rejd ať pravý či levý a pomalu se rozjedu párkrát to jakoby lupne :o myslíte že to jsou kuláče ? nebo něco v řízení ? Ikdyž volantem neotáčím jenom ho nechám v plném rejdu.

To může dělat i servořízení.Mne to taky trochu lupe,ale já měl vypuštěný olej a od té doby se toho nemohu zbavit.Prý se to samo ovzdušní,je to už lepší,ale stále to trochu slyším.:o

no já bych tipoval taky ty poloosy :( najeto 20tisíc :roll

ale zase žeby se odrovnaly obě zaráz :( dělá to jak levý tak pravý rejd. Na polsední podzimní prohlídce technik zjistil závady - volné řízení, závada l. kul. čep ramene

[upravil dne 13.4.2007 KoNG]

máš vybité homokinetické kĺby na poloosiach, väčšinou odíde jedna a potom druhá , ale keď obidve praskajú tak tak máš šťastie že to rozoberieš na jeden záťah, vymeniť a čo najskôr môže sa ti to stať za jazdy že sa ti zablokuje kĺb, a potom je to už blbé udržať aj na ceste kľudne môžeš skončiť aj v nemocnici takže nemeškaj a vymeň

dela mi to same ... je to takove lupani ve volantu , kdyz treba parkuji a nebo se otacim ... v ramci zaruky mi rekli ze se jedna o normalni provozni vuli ...

a taky to dela kdyz tocis s koly na miste z jednoho rejdu do druheho bez serva (tj s vypnutym motorem) a pred koncem rejdu jakoby mirne otocis zpet zase pokracujes , abys to napruzil a uvolnil rizeni.

podle me je problem v prevodce rizeni a nebo kulacich ... ale jinak na dirach vubec nic nemlati ani po 60tkm takze zase jinak maj podvozek udelany solidne ... (pouze v 50tkm sem menil pravoukost na stabiku)

a co horni ulozeni tlumicu, kdyz je zadrene, tak pri tom zataceni se napina pruzina, pak pri zvetseni sily se to pootoci o kousek, nebo pruzina poskoci na dosedaci plose..

Ja myslim, ze je to homokinetak. Kamosovy to dela to samy a v servisu mu rekli ze homokinetak.

Homoklouby nemůžou cvakat na místě. A šance že by odešly oba dva je podle mě mizivá. Mě odešel kineťák kvůli tomu, že sem buď něco přejel z oříznul manžetu, nebo praskla. Navíc je pravá strana na tom skro dycky hůř. Zkus vytočit kola a rukou osahat manžetu na obou jestli není prasklá.

Jestli to dělá na místě tak jak se psalo odvzdušnění, uložení tlumičů, hřeben, nebo mě to momentálně dělá silentblok příčnýho stabilizátoru (to ale křupe, vrže i při houpání).

[upravil dne 16/4/2007 Fusion]

Původně zaslal: Fusion

Homoklouby nemůžou cvakat na místě. A šance že by odešly oba dva je podle mě mizivá. Mě odešel kineťák kvůli tomu, že sem buď něco přejel z oříznul manžetu, nebo praskla. Navíc je pravá strana na tom skro dycky hůř. Zkus vytočit kola a rukou osahat manžetu na obou jestli není prasklá.

Jestli to dělá na místě tak jak se psalo odvzdušnění, uložení tlumičů, hřeben, nebo mě to momentálně dělá silentblok příčnýho stabilizátoru (to ale křupe, vrže i při houpání).

Vsak pise, ze mu to dela pri rozjezdu.... :myslim

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: Fusion

Vsak pise, ze mu to dela pri rozjezdu.... :myslim

Jojo, už sem to opravil, su unavenej :roker

Hmm takže to vydím na opravu v servisu :( doporučujete origo. díl peugweot nebo to nechat někde vyměnit jinde ?

Muze to byt poloosa homo. kloub , ale kamosovi to delalo to samy a mel v haji servo!!! Nejdriv mu to pri plnym reidu divne bzucelo a potom to zacalo praskat, mel tam malou trhlinku vytek mu olej a kvuli tomu to zacalo praskat doporucuju se podivat kolik tam mas oleje v servu! Ale muzou to byt i jine zavady poloas jak bylo psano vise :papa

tak po včerejším ohmatávání jsem zjistil že na pravé straně u převodovky je to dosti zamaštěné od vazelíny :( takže tohle bude zřejmě příčina toho lupaní uvidíme jedu stím na servis do Peugeotu tam se rozhodne, každopádně to bude asi dražší oprava :bojim

KoNG:

Mne to robi na 206 1,4 16V asi od 14tis.km. Teraz mam 40tisic, prsli 2 roky a nic sa nezmenilo. Ziadna vola zistena nebola.

Tiez som mal akoby zababrany motor,bolo mi povrdane ze je to OK, je to nejaka ochranna hmota.

Na tuningklub.sk to riesili a pokial viem skoncilo to vymenou vertikalnych tyciek stabilizatora.

Tie maju plastove lozka a po 10tisic.km odchadzaju.

Je to udajne detska nemoc Peugeotov.

Jedna tycka cca 900sk,ale neviem ci original.

A to neexistuje něco jako záruka?

Homokloub nemůže odejít po 20tis.

Dneska jelo auto na servis (vymena LP ramene, serizeni vule v rizeni) tak doufám že tahle oprava bude definitivním řešením problému :myslim

tak problém vyřešen

Podle peugeot listu:

-Výměna spodního ramene zavešení LP kola

- Sroub

- Matice

- Mazadlo

celkem to stálo 4723 :( ale je po problému :super

[upravil dne 15.5.2007 KoNG]