Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P306 - klima


xKocour

Recommended Posts

Prosim POMOC! Nejde mi vubec nastartovat klima. Vim, ze i pri vypnutem motoru, pokud jsem ji zapnul, bylo slyset takove bruceni, po nastartovani chodila. Ted ale pokud ji zapnu, normalne se rozstviti ta zelena kontrolka, ale klima proste stavkuje.. Nevim co s tim, nejspis neco s elektrikou? Nebo ze by pojistky? Nemate nekdo zkusenost?

PS: jinak na pojistky, co jsou vpredu u motoru, jsem koukal. Zadne neni prasla..

Diky za vsechny odpovedi!

[upravil dne 11.4.2007 xKocour]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si ji prohlidnout jestli tam mas vubec kapalinu, ona kdyz dojde tak spinac nepovoli zapnout klimu! Mel sem to taky, vysvetlovali me to ze prej diky tomu ze tam neni kapalina je tam jinej tlak nebo co a spinac proste sepne ale klima nebezi! Pokud by tam napln byla , tak bych to ani neopravoval :D oprava klimy de do 10tky tisicu pokud to neni naka banalita

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V manuálu sem četl, že je někde na tom klim. systému někde nějaký průzor, kde je vidět, jestli je tam kapalina nebo ne. Prý je vidět v jakém je stavu, popř. třeba i bublinky, atd.. V autě sem to ale samozřejmě nikde nenašel... Fakt nevim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajeť si k někomu kdo dělá klimatizaze , nech zkotrolovat tlak chladiva v systému a pokud to bude ok tak je problém v elektrice . Zpravidla ale pokud je málo chladiva , kompresor klimi se rozjede a zastaví pač je tam tlak. čidlo a to , pokud je nízký tlak , vyřadí z důvodu opotřebení agregát z činnosti . V žádným případě ale nezkoušej jak popisoval slovenský brat ARGOO něčím piechať do nápustnýho ventilu , protože bys ho mohl pěkně poškodit a pak by tě čekala nemalá investice do novýho potrubí pač ventil sám měnit nejde ... Myslím si ale že máš problém v přívodu šťávy ke kompresoru . zkus rozpojit nejbližší konektor u kompr. a změř jestli tam něco jde . A taky projeď dráty , jestli se třeba některej neprodřel . Tohle už jsem taky řešil ... tak hodně štěstí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jemu ani nezasvieti kontrolka klimy, ze sa zapla! Keby bol problem s cievkou kompresora, svietila by mu, akoze sa normalne zapla, no nerozbehol by sa kompresor. Vyzera to skor, ze klimovy pocitac je blokovany niektorym zo snimacov, ktore kontroluju vsetky "podmienky", kedy sa moze spustit klima a tych je tam viac, najrychlejsie to vyriesi diagnostika.

Myslim ze len orientacna skuska kratkym stlacenim ventilu, ci je tam vobec chladivo, ho este nikomu nepokazila, pokial sa v nom intenzivne nehrabal hrdzavym klincom :papa

[upravil dne 12.4.07 argoo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: argoo

Ale jemu ani nezasvieti kontrolka klimy, ze sa zapla! Keby bol problem s cievkou kompresora, svietila by mu, akoze sa normalne zapla, no nerozbehol by sa kompresor. Vyzera to skor, ze klimovy pocitac je blokovany niektorym zo snimacov, ktore kontroluju vsetky "podmienky", kedy sa moze spustit klima a tych je tam viac, najrychlejsie to vyriesi diagnostika.

Myslim ze len orientacna skuska kratkym stlacenim ventilu, ci je tam vobec chladivo, ho este nikomu nepokazila, pokial sa v nom intenzivne nehrabal hrdzavym klincom :papa

[upravil dne 12.4.07 argoo]

Ba ne, me se kontolka klimy rozsviti. Neco i cvakne nekde za kastlikem, ale tim to konci. Proste se nerozjede. Asi s tim fakt budu muset zajet do servisu, at se na to mrknou..

PS: Jsou za kastlikem u spolujezdce nejake kabely tykajici se klimy? Popr. pojistky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: xKocour

A nemate nekdo tip na dobry servis v Praze (nejlip Praha 4, 10, atd..), kde delaji klima za slusnou cenu? Jde mi ale i o to, aby mi prezkouseli tesnost. Pokud by to nekde "teklo" a jen by to doplnili, mohl bych jet za chvili na doplneni znovu..

Diky vsem!

Servus,

no tak by som sa neponáhľál, že dáš doplniť len míédium, čo ti ušlo. Máš to isté čo ja som minulý rok na mojej 406ke. Doplnenie média cca 500Sk. Ale za 3 týždne bolo zase v prdeli a teraz čo ?

No tak čakám túto jar to doplniť médiom s farbivom, aby mi ukázalo kde to uchodí a potom to dám aj pretesniť.

Viac tu:

čus bus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...