Sign in to follow this  
Followers 0
vareka

ventilator

8 posts in this topic

Nazdárek. jel jsem se svým pažoutem první delší cestu cca 400 km a šlapal jak hodinky, ale v autě hic a nešel ventilator jen vzduch hnany do auta jízdou. Pojistky jsem kontroloval vše o.k. kdo mi poradí jak na to - jo je to 405 87 r.v. Díky

Demontuj ventilátor (je nalevo od kastlíku spolujezdce a leze k němu zespodu. Má vlastní napájení a jeden signálovej vodič. Jím jde do tranzistorovýho regulátoru napětí z ovládacího potenciometru. Čili, změřit přítomnost pevnýcho +/- napájecího napětí a regulovanýho (mělo by se měnit v závislosti na otáčení po?ákem) Pokud není žádný regulovaný napětí, je v háji po?ák, nebo nějakej kablík. U napájecích kabelů holt hledat, kde je to přerušený. Je-li vše O.K., tk je nejspíš v loji ten tranzistorovej regulátor a to se dost ničemně opravuje, takže doporučuju kontaktovat Oddieho. Má jich pár v zásobičce...

Tak jsem do toho vlez a byl to špatnej kablík:( Ale to už funí o sto šest :D:D

dik hicsi:cool:

No vidíš. A ventilátory v těhlech autech funěj zásadně o 405! Jen tak pro infornaci, kterej kablík?

Byl to takovej černej svazek olepený izolačkou. Nemusel jsem ani demontovat ventilator vedl pod ním směrem k motoru. Když jsem s ním zahýbal tak se rozjel, takže jsem to rozbalil a našel přerušený kablík, dal tam čokoládku a zase zalepil a jede.:cool:

Asi to popisuju hrozně co?:D

Ne, v poho. Zasejc sme chytřejší. Eště se občas vyhřejou přívodní kontakty na komutátor.