Zipík

Symbol klíče trochu jinak

17 posts in this topic

Tak se mi dnes stala nemilá věc i když mám do výměny oleje a servinsní prohlídky 2000km tak se mi vynulovalo servisní pocitadlo a rozsvíl se symbol klíče na displeji s KM.Už se to někomu z vás stalo?OTÁZKA ZNÍ: Je na tuto indikaci napojené ještě nějaké jiné čidlo nebo to hlídá pouze ujeté kilometry?Díky za odpověď;)

Původně zaslal: Zipík

Tak se mi dnes stala nemilá věc i když mám do výměny oleje a servinsní prohlídky 2000km tak se mi vynulovalo servisní pocitadlo a rozsvíl se symbol klíče na displeji s KM.Už se to někomu z vás stalo?OTÁZKA ZNÍ: Je na tuto indikaci napojené ještě nějaké jiné čidlo nebo to hlídá pouze ujeté kilometry?Díky za odpověď;)

Dle manuálu to hlídá pouze nastavené kilometry.

Jo jo, pouze kilometry, ale dá se to nastavit na libovolný interval, jsi si jistý že si s tím nikdo nehrál a nepřenastavil to?

Právě že ne....No nic zajedu si pro jistotu na kapku a uvidim v jakém je stavu olej...Kdyžtak ho vyměním a bude:D

a nekontroluje to i jak dlouho to je svagrova ma 406 hdi menil jsem ji presne pred rokem olej na kterem najela jen asi 11000 a blika ji to

U 406 se nekdy stava ze se pocitadlo vymaze , je to chyba v tachonetru tedy v BSi , u starsich to hlida jen ujete kilometry , ted si jen musis zapamatovat kdy udelat vymenu oleje a pote to znovu nastavit .

Jde nastavovat jen prednastavene intervaly , 15 20 30 tKm aspon co si u 406 pamatuji .

U mě jde jen 15 nebo 2O tisic....To časové omezení je docela reálné olej jsem kupoval 10.4.06:mrkMěnil někdy koncem dubna:DZajedu na tu kapku a uvidím:D

Jak to můžu nastavit sám na autě? Je k tomu zapotřebí počítač nebo to lze jinak? Díky za odpověď..

Původně zaslal: stalmik

Jak to můžu nastavit sám na autě? Je k tomu zapotřebí počítač nebo to lze jinak? Díky za odpověď..

V manuálu k auto je to popsané...

Tak tak akorat to hledam a numuzu nejak najit.....Stahni si manual ze stranek a tam se vse doctes:-)

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Tady najdeš manual na starý i nový model 406

Díkes :papa

ahoj tak jsem prolistoval servisní manuál ale stejně jsem nenašel po kolika km vyměnit olej, filtr vzduchu a hlavně jak nastavím automatické upozornění na palubní desce.. poraďte prosim díky

Teda ještě jedna věc je ta že mam auto z roku 1996 tak třeba to tam není nebo je?? :D:myslim

[upravil dne 19.4.07 stalmik]

Původně zaslal: komisar

na starém modelu není upozornění na výměnu,já to neměl na sedanu 95/96 ani na breaku 11/98 model 99 ještě ten starý...

olej výměna po 15000km či jednou za rok dle oleje

olej filtr s výměnou oleje,taktéž i vzduchový filtr i když někdo tvrdí 30000km

palivový filtr po 100000km

kabinový filtr dle potřeby před zimou,létem jak je potřeba

Ale vem že každý ti napíše něco jiné ale tu máš představu:roker

s intervalem výměny oleje bych si dovolil nesouhlasit. Pokud je polosyntetika a horší, tak vždy po 10 000 km.

V tom novem navodu je jak si to resetovat a jsou tam i intervaly na 100%:D Je to ten skoro 100M soubor...:papa