Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik kol na střechu


Ivosh

Recommended Posts

Ahoj,

povolene zatizeni strechy je tusim 100kg (bylo to vic nez obvyklych 50kg u osobaku, ale presne si to nepamatuju), takze na vahu uvezes kol pomerne hodne :) Pri sirce auta bys mel nahoru dat bez problemu 4 kola... ale ja vozim jen dve. Problem je spis kolo zvednout/sundat, zejmena pro zenske. Na jizdnich vlastnostech se 2 kola na strese nijak neprojevi, autu je to jedno - ale nikdy jsem kolama nejel po dalnici, takze v rychlostech nad 100 kmh nemam zkusenost.

P.S.: pokud nepotrebujes prostredni sedadlo v druhe rade a misto v kufru, tak je mnohem praktictejsi vozit 1-2 kola uvnitr :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 kola nejsou problem, vozil jsem je na feliici, tak proc ne na 806. Blby je to nandavani, to aby si mel stafle...A rychlost? Ja tedy kola vetsinou vozim uvnitr, ale jednou jsem mel pujceny drzaky Thule Profi, 4 kola a 130 po dalnici a kola drzely...(Horsi to je s kajakem, vcera jsem vez 2 a malem jsem je ztratil, nemam na ne zadnej drzak a ne a ne je poradne upnout k zahradce... )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Osobák má obvykle zatíýení střechy 70kg ...

Já bych tam více jak 4 nedával ... ;)

Já bych osobně na střechu kola vůbec nedával, jednou jsem tam dal samotnou pneumatiku, a pak jsem se pro ni musel vracet...

Ale k tématu - často vídám, že na střeše auta mají tak 3-4 jízdní kola. Tak - jedno by se určitě vlezlo i do auta, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vozívám až 3 kola na nosiči na 5. dveřích. Několik stovek kilometrů jsem s tím bez problémů najel, je to homologované.

Minus je, že se nedá jít do kufru, plus, že kola jsou snadno přístupná. Nosič je univerzální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Já bych osobně na střechu kola vůbec nedával, jednou jsem tam dal samotnou pneumatiku, a pak jsem se pro ni musel vracet...

Ale k tématu - často vídám, že na střeše auta mají tak 3-4 jízdní kola. Tak - jedno by se určitě vlezlo i do auta, ne?

Ono záleží na zajištění ... Obecně si myslim, že dnešní nosiče na kola jsou jištěný dobře. Drží Ti to tyč za spodní rám, ještě každy kolo přitáhleš páskem k lyžinám, na kterých to stojí a jestli Ti i toto připadá málo, tak je můžeš ještě k sobě stáhnout pavoukama ... Normálně s kolem na střeše jezdím 120 a pohoda JAZZ ... (jo, když to má člověk všechno takto hezky jištěný, tak je ještě dobrý taky pořádně dotáhnout zahrádku ... :D:D:D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jA vozim vsetko vo vnutri (eVASION). Mam stredne 3 sedacky posunute dopredu a tak mi tam vojdu 4 kola - 2x 26"horske dospelacke a 2x24" horske detske. Na tych dvoch dospelackych davam dole predne kolesa.

Ak by som mal potrebu vozit kola mimo auto, tak urcite nie na streche (to by som potreboval stafle, aby som ich tam dostal) ale kupil by som to, co sa montuje na gulu tazneho zariadenia. Da sa to tusim aj odklapat, takze pristup do kufra je lahsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...