Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Venkovní čidlo teploty


Vlastyk

Recommended Posts

Původně zaslal: dixii

Původně zaslal: Ladman

Původně zaslal: ajven

nový odkaz pre Ladmana a OK406.

Vcera bol u mňa Machýl a zdemontoval mi krytku pravých dverí. Pod ňou je schovaný zväzok káblov, v ktorom sú dva drôty oranžovej farby a tie by mali ísť až do späťáka.

Takže čiastočná kabeláž tam je, ale do spáťáka treba dotiahnúť ešte dva drôty a to čidlo.

Inak ak sa na to pozriete samy uvidíte. Ja by som mal na budúci týždeň to skúsiť priamo s tým termistorom. Ak sa to rozsvieti na ukazovateli tak to čidlo beriem. Machýl ich má doma dosť.:papa

máš pravdu, dráty v zrcátku jsou. Sice krátký, ale jsou. Kdysi se mi to měření pokoušel zprovoznit Komisar. Dráty prodloužil, připojil termistor a nic. Při proměřování měřákem zjistil, že v jednom z těch drátů vůbec není šťáva. Jinak, jak jsem již uváděl v jiném vlákně a Pe.Tr mi to potvrdil, pokud nevyměním jednotku BSI za takovou, co měření venkovní teploty podporuje, nikdy mi to nebude fungovat. A výměnu kvůli tomu opravdu neplánuji:D:D:D

takže abych upřesnil,

po demontáži zrcátka u Ladmana se našla svorkovnice kde chyběli 2 dráty od čidla.Po proměření jeden drát jde přímo k displeji na jeden z pinů.a druhý ten jsem nenašel u důvody muselo by se více rozebrat ale dotyčný chvátal domů,kam jde asi do BSI??Komisar

Ano,do BSI.

ladman: jenže na to musi byt spešl peugeotdiagnostika,prostě diag 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

2 Pe.Tr: tak jsem zjistil, že v tom servise, co jezdím na napojení diagnostiky mají ten DIAG 2000. Ale asi s ním moc neumí, protože když jsem se jich tenkrát ptal, jestli by šlo zprovoznit to měření venkovní teploty, tak na mne koukal jak zjara. Ty ten postup neznáš? Až tam někdy pojedu, že bych jim "poradil":)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj Vsem ,

Mam na Vas jednu prosbu ma 406 nema z vyroby teplotni venkovni cidlo .Chtel jsem se zeptat kdyz koupim toto cidlo zda bude na displeji ukazovat teplotu nebo zda budu muset jeste dokoupit neco jineho aby ukazatel fungoval .

Diky moc za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dire

rok vyroby je 99 new model a myslim si ze je to displej typu A .

uakzuje mi to pouze jen cas +datum + otevreni dveri .

[upravil dne 6/3/08 dire]

to jseš na tom stejně jak já. Už jsem to na fóru několikrát rozebíral, stačí hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: honza406

Ládíku už jsi spokojen s funkčním venkovním teploměrem??pokecali zapojili čidlo a maká jak má.:super

jj, maká:super, maximální spokojenost, děkuji ještě jednou za spolupráci:potlesk:potlesk:potlesk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dire

Koukam ze do toho taky pujdu jeste najit nekoho kdo to BSI odblokuje .:( a hura na cidlo .

Nevite nekdo kdo to dela v Praze ?

v Praze nevím, ale až pojedeš v létě do Trhových Svinů, zajeď do Olešnice, tam si s tím poradí:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Michal.B

Da se to čidlo dodělat?Mam new model v zrcatku ani čidlo ani draty a displej A.Kdyžsi koupim ten termistor a natahnu kably,kam je mam zapojit?Musim něco aktivovat v bsi?

jseš na tom stejně jako ještě nedávno já. Pokud se ti po stisku jednoho z tlačítek u displeje neobjevují místo hodin čárky, musíš zajet na diagnostiku a nechat si tuto funkci aktivovat v BSI. Po připojení čidla, popř. termistoru, se ti místo čárek zobrazí teplota. Není tam však stabilně, ale jen pár vteřin po stisku. pak se vrací zpět čas. Dráty hledej z vnitřku dveří za černým plastovým trojúhelníkem, co je z druhé strany zpětného zrcátka, kde je díra do vnitřku dveří. Já měl ale dráty krátké, tak je Sarkomi nastavoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtěl bych zdůraznit, že se zprovozněním měření venkovní teploty u displeje typu A si nikdo, snad kromě Pe.Tra z Nerátek a Voloda58, nevěděl rady. A to ani \"odborníci\" u různých koncesionářů Peugeot. Rady, jako např. od PP205, viz:

jsou absolutně nesmyslné. Rozebrání palubky a případná výměna BSI vůbec napadá v úvahu. Stačí pouze:

1. aktivovat na diagnostice funkci měření venkovní teploty v BSI

2. sehnat čidlo, příp. termistor

3. natáhnout dráty do zrcátka

4. připojit čidlo, příp. termistor

[upravil dne 10/4/08 Ladman]

[upravil dne 10/4/08 Ladman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...