Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Reset docasnych chyb


sick_boy

Recommended Posts

Zdravim,

vcera som bol na diagnostike a zizstili mi zavady :

1.Signal tlaku turbodmychadla, zkrat na plus pol, preruseny obvod nebo prilis vysoka hodnota.

2.Tlak turbodmychadla. Zmereny tlak turbodmychadla prilis nizky.

3.Soulad mezi snimacem a regulatorem tlaku nafty. Soulad mezi proudem regulatoru a tlakem nafty.

Otvorili kapotu a ukazali mi ze mam hadicku snimaca tlaku pripojenu slamkou od dzusu do hadice nasavania (asi intercooler). Ze si to mozem, ak chcem, doma opravit.

Cital so dost vela nazorov, ze v servisoch toho moc nevedia takze sa chcem opytat ci to moze byt naozaj len to.

Ked to opravim, je potrebne nejako zmazat chybu v "pocitaci" auta, aby mi uz nesvietila. Resp. ako sa to da.

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pisem az teraz, doma nemam internet ...

takze netesnost som odstranil(chyba 2.), ale robi mi to aj tak niekedy blbosti,

nastartujem a idem v pohode, po chvili mi rozsvieti zase autodiagnostiku a vtedy mi motor ide len do 3000 otacok ! Zostanem stat (alebo aj pocas jazdy na neutrali) tuknem na plyn a otacky vybehnu az na 3000(dalej nie), pricom pedal som az tak nestlacil. co to moze byt ? moze to byt nieco s chybou 1. alebo 3.?

V servise mi povedali ze vsetky vypisane chyby suvisia s netesnostou snimaca tlaku.

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj taky mi to občas dělá P406 hdi 80kw r.v.99.v servise mi řekli špatný senzor tlaku turba nasnímá špatnou hodnotu a Řj to hodí do nouzového režimu to znamená že motor točí do max.3000ot.ale projeví se mi to jednou za půl roku.zatím to nechávám tak až se to bude projevovat častěji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...