Sign in to follow this  
Followers 0
merkurek

Manžeta !!

5 posts in this topic

Mám v čoudu na předním lev kole manžetu nevíte někdo jestli tam pasuje manžeta z favouše někdo mě to říkal tak se radši ujištuju ... :cool:

Nedávno jsem kupoval univerzální manžetu - stála kolem 50,- a jde přizpůsobit na různé průměry- je odstupňovaná, prostě to co se nehodí se odřízne:D

Myslim, že na favoritu je menší.

Když sem naposled měnil manžetu, koupil sem jí pro jistotu originál se sponkama i vazelínou, což se nakonec ukázalo jako dobrej nápad, protože jedna sponka mi praskla a jedna nechtěla tu novou manžetu pořádně držet. Kamarád tam zkoušel dát plastový stahovací pásky (elektrikářský) a prej super, ale z vlastní zkušenosti nevim. A vazelíny neni nikdy dost.

PS: U mojí 405GRD jak má těžkej předek, stačilo blbě najet na chodník nebo sjet a střihla se manžeta jako nic. :(

Tak ještě jednou: na 405-ky jsou minimálně 2 průměry homokin. kloubů, na jeden jde manžeta z Favorita akorát, na druhý je potřeba manžeta větší. Který ten kloub tam kdo máte, si musíte změřit, nezávisí to ani na typu, ani na výbavě, roku ani ničem jiném.

Pixla vazelíny do homokin. kloubů stojí cca 70,-Kč a vystačí min. na 10 kloubů, stahovací pásky stojí do 30,-/ks, manžeta Favorit 35,-, ostatní cca 100,-. Dávat 300 nebo víc za sadu je podle mě zbytečnost.