Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

neucinna rucna brzda


matos

Recommended Posts

Zdravim mam 405 MI 16 neviem si poradid s ucinnostou rucnej brzdy. Vzadu mam kotuce a stale sa mi po case uvolni RB/rucna brzda/, uz som menil dosticky, lanka+boudeny chvilu mi to fungovalo OK no po 2 az 3 mesiacoch prestane fungovat vobec /postupne som dotahoval aj lanko na RB/ Potom musim rozobrat brzdy, nastavit, funguju a postupne znizuju ucinnos az napokon celkom prestanu fungovat:myslim. Neviem co mam robit, skusal som uz asi vsetko. Nemal niekto podobnu skusenost ako ja, alebo aspon radu:super /v servise uz som bol a nic/ Dakujem za pomoc:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No robi mi to to iste...a viac menej aj po tom istom case...len mam trochen ine auticko s inymi brzdami (ja mam vzdu bubny) ;):aut

...a to mam komplet robene zadne brzdy minuleho roku...

Ale co som pocul, tak 405-tky maju problemovu rucnu brzdu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a u 405 rucni brzda brzdi za trmeny, nebo ma z vnitrni strany kotouce taky maly bubinek jako ja ? pac kdyz me to nebrzdilo, tak ten bubinek vevnitr byl kaput...poskrabany, pakny rozpadle... kdyz se dalo vse nove vcetne kotoucu, tak jsem s tim v padesati bez problemu zablokoval zadni kola. Po pul roce si to sedlo uz tohle sice neudelam, ale na parkovani relativne v pohode kola zabrzdim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

já měl na 405 problém že jsem zabrzdil,ale neodbrzdil nevracely se pístky.Ono dostává po zimním období zabrat,chtělo by to u tebe seřídit ruční brzdu drobet přitáhnout vem že u kotoučů je zdvih ruční brzdy 6-7 zubů u bubnů 10-11 zubů

Ruční brzda je (a nejen u 405) dost problémová, ale dovoluji si trochu oponovat: v manuálu je psán zdvih ruční brzdy pro obě soustavy 6-8 zubů. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: skupko

No robi mi to to iste...a viac menej aj po tom istom case...len mam trochen ine auticko s inymi brzdami (ja mam vzdu bubny) ;):aut

...a to mam komplet robene zadne brzdy minuleho roku...

Ale co som pocul, tak 405-tky maju problemovu rucnu brzdu...

Bubnová brzda nijak problémová není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten dotaz byl k ruční brzdě s kotoučema. Měl jsem to na na jedný straně taky nefunkční. Na fóru jsem našel návod jak to rozdělat. Vevnitř by mělo automaticky fungovat dostavení vůle podle opotřebení destiček (mechanizmus se závitem s velkým stoupáním) a tak by se nastavení ručky nemělo nějak moc měnit. Možná nefunguje ten mechanizmus, je uvnitř ve válci v kapalině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...