Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní stěrač na Partnerovi


Mallet

Recommended Posts

Ahoj,

mám Peugeut Partner z roku 2001 a přestal mě fungovat stěrač na pátých dveřích (jednodílných). Už mě jednou nejel, hrabal jsem se v pojistkách a zničeho nic se rozjel. Tentokrát ale nic. Pojistky jsou v pořádku. Při zapnutí stěrače cvakne relé někde u řidiče a potom vzadu - ale motor nejede. Může mi někdo poradit, jak se šetrně dá sundat plast na pátých dveřích, abych se dostal k motoru stěrače a kde najdu ovládací relátka?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak si tu na svůj dotaz odpovídám sám.

Někdo geniální u Peugeutu vymyslel průchod ostřikovače převodovkou pohonu stěrače. Jo, je to dobrá hi-tech frajeřina.

Jenže se občas stane, že ty těsnění odejdou a pak ostřikovač vyplachuje převodovku - do pátých dveří. Převodovka obsahuje díly z oceli, který to nemají rády. A jednoho dne to zatuhne tak, že s tím motorek už nehne. Pak ještě totálně zkoroduje plíšek, pomocí kterého to snímá polohu stěrače.

Kupodivu po vyčištění pohon funguje, ale degradace těsnění a dokonce i hřídele, na kterou těsnění doléhá je značná, takže nemám chuť ostřikovač pustit.

Mimochodem těleso pohonu je ke dveřím připevněno trhacími nýty, takže na každodenní rozdělávání to není.

Divím se, že tuhle zkušenost nemá víc lidí.

post-0-1410959547812_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidim tie obrazky robim do elektroniky tam su podobne kontakty na programovych kolach, poradim najskor dokladne vycistit /nie VD/, ja pouzívam kontakt 701 a pod, zakonzervovat jemne napruzit,a potom ked nepomoze aspon si si isty ze v tomto to neni, venovat sa elektronike, no ako som spominal, schemu poskytnem az 13.4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem něco pdobné na 306, ale s tím rozdílem, že stěrač fungoval. Dírka byla ucpaná, ale voda naštěstí nešla dovnitř. Před dvěma lety jsem to vyčistil, pak se málo ostřikovalo, takže teď je to zase zacpané. Takže na ostřikování zadního skla ... (rezignujeme).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Dělal jsem něco pdobné na 306, ale s tím rozdílem, že stěrač fungoval. Dírka byla ucpaná, ale voda naštěstí nešla dovnitř. Před dvěma lety jsem to vyčistil, pak se málo ostřikovalo, takže teď je to zase zacpané. Takže na ostřikování zadního skla ... (rezignujeme).

Servus,

no niekedy je výhoda si utreť zadné okno na hatchbacku, či nie? :D:D;)

Aspoň, ja som to vedel oceniť na Ticu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Původně zaslal: P607Olda

Dělal jsem něco pdobné na 306, ale s tím rozdílem, že stěrač fungoval. Dírka byla ucpaná, ale voda naštěstí nešla dovnitř. Před dvěma lety jsem to vyčistil, pak se málo ostřikovalo, takže teď je to zase zacpané. Takže na ostřikování zadního skla ... (rezignujeme).

Servus,

no niekedy je výhoda si utreť zadné okno na hatchbacku, či nie? :D:D;)

Aspoň, ja som to vedel oceniť na Ticu. ;)

Ale áno, utrieť, ak je mokré. Ale na ostrekovanie už kašlem - inak by som musel manželke predpísať, že musí každý deň použiť ostrekovač.:D Alebo ten priechod kvapaliny pravidelne čistiť:nevim

Aspoň zozadu nevadia svetlá. Bočné zrkadlá musia stačiť.

[upravil dne 10.4.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...