Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prosakující olej kolem těsnění víka ventilů, 405 D


Aton

Recommended Posts

Už delší dobu mi prosakuje olej kolem těsnění víka ventilů. Po každém zastavení s teplým motorem jsou pod autem dvě až tři skvrny. Zkousel vsem ruzne druhy tmelů do těsnění, přitahovat šrouby, atd.. ale víceméně žádná změna. Máte někdo prosím radu nebo vlastní zkušenost jak se prosakování zbavit?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už 5 let tam dávám to původní těsnění (zdá se mi být docela už tvrdý, ale i nové mi přijde hodně nepoddajný). Původní těsnění očistit lihem i dosedací plochu hlavy, Lukopren na motory a připlácnout. Netřeba nějak drasticky rvát šrouby, ať se omezí riziko prasknutí domku na vačkové křídeli. Pěkně se vytlačí, lehounce poklepu víko v krajních částích násadou kadiva. Přitáhnout a celý rok, než kontroluju vůle na ventilech bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Tak vykopeme jedno hóóódně staré téma, ale pro mně momentálně aktuální :aut Na mamky 106 to řádně s prominutím dojí. Těsnění jsem dal samo nové, vše očistil, nasadil, dotáhnul a ... Pořád teče :grr Zkoušel jsem přitáhnout víc, míň, ale bez výsledku. Teď už jen asi nějaký silikon, ale nevím jaký bude vhodný :myslim Poradíte?

post-2095-14109639213973_thumb.jpg

post-2095-14109639214778_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Asi jsi to dotáhl moc a těsnění jsi jak se říká prořízl. Silikon bych použil co jsem já použil na olejovou vanu, když jsem přetěsnoval .Kupoval jsem v autokelly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

ano ten je možno použít já používal tento AC T40901 ten co je pod ním

Pokud je těsnění ok a není proříznuté tak bych drobet namázl silikonem a přilepil to .Už to tu pár lidí takto řešilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nakonec využil tmel z vlastních zdrojů. Jevil se ještě jako výrobek poctivých chemiků, bez omezení ekoteroristů, tak by to mohlo těsnit :aut Ten smrad z toho cítím ještě teď :D

post-2095-14109639223018_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MJSytic: jseš si jistý, že tam máš správně ten plech pod víkem včetně těch dvou kostek pod šroubama? Pokud ne, tak to nikdy nedotěsníš, ani s novým těsněním, ani s tubou silikonu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...