Sign in to follow this  
Followers 0
Aton

Prosakující olej kolem těsnění víka ventilů, 405 D

16 posts in this topic

Už delší dobu mi prosakuje olej kolem těsnění víka ventilů. Po každém zastavení s teplým motorem jsou pod autem dvě až tři skvrny. Zkousel vsem ruzne druhy tmelů do těsnění, přitahovat šrouby, atd.. ale víceméně žádná změna. Máte někdo prosím radu nebo vlastní zkušenost jak se prosakování zbavit?

Díky.

Já už 5 let tam dávám to původní těsnění (zdá se mi být docela už tvrdý, ale i nové mi přijde hodně nepoddajný). Původní těsnění očistit lihem i dosedací plochu hlavy, Lukopren na motory a připlácnout. Netřeba nějak drasticky rvát šrouby, ať se omezí riziko prasknutí domku na vačkové křídeli. Pěkně se vytlačí, lehounce poklepu víko v krajních částích násadou kadiva. Přitáhnout a celý rok, než kontroluju vůle na ventilech bez problémů.

No jestli máš popraskaný těsnění, tak asi tady není co řešit ne? Prostě vyměnit:papa

Nový stojí 150kč. Fígl je v tom, že starý se nemůže "připíct" tak bude dycky týct.

Tak vykopeme jedno hóóódně staré téma, ale pro mně momentálně aktuální :aut Na mamky 106 to řádně s prominutím dojí. Těsnění jsem dal samo nové, vše očistil, nasadil, dotáhnul a ... Pořád teče :grr Zkoušel jsem přitáhnout víc, míň, ale bez výsledku. Teď už jen asi nějaký silikon, ale nevím jaký bude vhodný :myslim Poradíte?

post-2095-14109639213973_thumb.jpg

post-2095-14109639214778_thumb.jpg

Asi jsi to dotáhl moc a těsnění jsi jak se říká prořízl. Silikon bych použil co jsem já použil na olejovou vanu, když jsem přetěsnoval .Kupoval jsem v autokelly

No s tím proříznutím nevím - když těsnění sundám a očistím, tak je jako nový :myslim Takže např. STARLINE Tmel na motory-černý, kartuš 310ml Objednací kód: ACST023 můžu použít?

ano ten je možno použít já používal tento AC T40901 ten co je pod ním

Pokud je těsnění ok a není proříznuté tak bych drobet namázl silikonem a přilepil to .Už to tu pár lidí takto řešilo

Já to nedávno dělal na svojí střele a ono je taky třeba nechat srovnat dosedací plochu, jelikož se to vždycky po sundání trošku \"zkroutí\" pak nové tesnění, tmel a nemůže to nikde téct.

Tak jsem nakonec využil tmel z vlastních zdrojů. Jevil se ještě jako výrobek poctivých chemiků, bez omezení ekoteroristů, tak by to mohlo těsnit :aut Ten smrad z toho cítím ještě teď :D

post-2095-14109639223018_thumb.jpg

Toto mám taky někde doma, ale silikon je podle mne lepší . HERMOSALU jsem si na pionýru užil až až ten smrad jsem nemusel.

MJSytic: jseš si jistý, že tam máš správně ten plech pod víkem včetně těch dvou kostek pod šroubama? Pokud ne, tak to nikdy nedotěsníš, ani s novým těsněním, ani s tubou silikonu....

Přesně tak , teď jsem koukal a je taky pryč, zbytečný sráč