Leitlik

Vypálená pojistka

7 posts in this topic

Prosím o pomoc ! Pořád a neustále se mi vypaluje pojistka č.14 - 15A, v motorovém prostoru. Ale nepozoruji žádný problém,že by něco nefungovalo.:myslim Nemáte někdo plánek popisu této skříně ?? Nebo nevíte co tato pojistka jistí ? Moc děkuji za odpovědi !:)

[upravil dne 1/4/07 Leitlik]

post-0-1410959545803_thumb.jpg

Viem, ze ti to tvoj problem nevyriesi, ale ak sa casto prepaluje poistka a nevies preco, vyplati sa kupit takuto " s isticom" - maju tusim 10A aj 15A. Je to rovnako bezpecne ako prepalovacia poistka, ale nemusis pokazde vymienat, staci nahodit. Celkom zaujimave, nie?

http://www.karavanshop.cz/_322_246-1-plocha-pojistka-ve-formatu-jistice-10-a.htm

samozrejme treba to premerat, najst chybu a JE TO.

Je to opravdu zajímavé ! To jsem netušil,že něco takovýho existuje . Jinak dík. Samozdřejmě jsem přišel na to,že mám opět zaplavenej motorek odstřikovačů.:grr

Původně zaslal: pavex

Viem, ze ti to tvoj problem nevyriesi, ale ak sa casto prepaluje poistka a nevies preco, vyplati sa kupit takuto " s isticom" - maju tusim 10A aj 15A. Je to rovnako bezpecne ako prepalovacia poistka, ale nemusis pokazde vymienat, staci nahodit. Celkom zaujimave, nie?

http://www.karavanshop.cz/_322_246-1-plocha-pojistka-ve-formatu-jistice-10-a.htm

samozrejme treba to premerat, najst chybu a JE TO.

Jiná možnost je zhotovit si přerušenou pojistku s vyvedenou 12V žárovkou (např. potkávací, nebo obě vlákna paralelně). Zastudena má malý odpor, ale při zkratu rozsvítí - ochrání a zároveň indikuje.