Sign in to follow this  
Followers 0
mares

Spojka

11 posts in this topic

Po nastartování je slyšet mírné hučení. Když vyšlápnu spojkový pedál, hučení ustane.Tento jev se projevuje i když je motor zahřátý.

Co vy na to Pežoťáci?

To je u všech aut, otázkou je, jak moc je to hlučné.Řekl bych jezdi dál, vydrží to věčnost. Je to ložisko na předloze.

ak je to ložisko na spojke treba rychlo vymenit.Ja som mal tiež niečo podobne - servismani mi povedali ,že to musi vydržat ešte par tisic km. Vydržalo tak 500km a odišla cela spojka .Tedy stačilo vymenit ložisko za 1000sk.A cena celej spojki + robota a ine...............

Původně zaslal: telesystem

ak je to ložisko na spojke treba rychlo vymenit.Ja som mal tiež niečo podobne - servismani mi povedali ,že to musi vydržat ešte par tisic km. Vydržalo tak 500km a odišla cela spojka .Tedy stačilo vymenit ložisko za 1000sk.A cena celej spojki + robota a ine...............

V kolika najetých km se ti to projevilo?

Súhlas, bude to ložisko. Mne to robilo ešte voľakedy na Favorite (a teda hučalo to dosť a pri zošlapnutí spojky nič). Tiež som s tým dosť dlho váhal a keď mi to potom robili, tak už to nebolo len ložisko ale spojka pekne rozprasená. Ale záleží ako hlasno ti to hučí.

To, co se tady uvádí je špatný náhled na věc a chaos bez znalosti.Spojkové ložiško může hučet jen, když je sešlápnutá spojka. Ty to popisuješ opačně. Tobě se hluk sníží po sešlápnutí spojky, tedy po odpojení převodovky, nebo snad ne? Pokud budeš mít olej v převodovce teplejší, hluk bude zřetelnější a naopak.

km 190tis a spojka v haji.

Toro - to je velmi dobry dotaz.Mne to hlavne piskalo po stlačeni spojkoveho pedalu. Ale potom to piskalo stale .

Ak je to spojka musiš to citit hlavne pri rozbehu - ako zabera .

rozdiel je piskanie a hucanie/hrkotanie ozubenych kolies/

piskanie - vadne spojkove lozisko

ak hucanie/hrkotanie pri volnobehu nevystupuje moc nad uroven hluku, ktory vydava motor, je vsetko OK. Je to jedna z vlastnosti pezota.

Kolik ma to auto jeste vlastnosti??...Zacinam se uz bat..a to chci jenom jezdit nic vice..:myslim:myslim:myslim