Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spiraly v nasavani ventilatora-OBJASNENE


tibil

Recommended Posts

Ahojte,

asi pred mesiacom som si upil 306-tku. Nefuguje tam vsetko podla mojich predstav a tak postupne dotahujem detaily.Toto forum mi pri tom velmi pomohlo.Dnes som cistil kontakty v prevodovke motorceka stieracov (nesiel cyklovac).Popri tom som si z JOKA spravil filter vzduchu nasavaneho ventilatorom.Pod tou mriezkou som objavil akesi dve spiraly z drotu a nieco ako odpor alebo co.Neviete co a naco to tam je ?

Uz som to tu vsetko precital,a o tomto som nenasiel ani zmienku.

DAKUJEM

[upravil dne 1.4.2007 tibil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to,ze som to mohol odfotit mi napadlo az teraz,ked som to tu nikde nenasiel. Uz to mam poskladane.

Su to dva asi odporove droty roznej hrubky,zvinute do dvoch spiral vedla seba.Pri nich je este odpor (myslim tym elektronicku suciastku), a cele je to umiestnene v kovovom drziaku tak,aby cez to prudil nasavany vzduch.

Napadlo mi ci to nemoze mat suvislost s klimou,lenze tu nemam.Mohlo by to byt nieco,cim by si klima zistovala teplotu vzduchu a podla toho sa riadila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spirálky jsou odporová kaskáda pro stupňovou regulaci větráku topení, při nich ten váleček je tepelná pojistka. Máš tedy auto kde není klimatizace a rychlost větráku se řídí stupňovitě ,ne plynule. Spirály jsou umístěné v proudu nasávaného vzduchu aby se chladily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...