Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cukání při přidání plynu


Honzin

Recommended Posts

Ahojte, vím že se toto téma už tady probíralo, ale protože mi z toho nic nepomohlo (a už si s tím neví rady ani v servisu) tak chci poprosit jestli někoho něco nenapadne:

Auto po nastartování jede jakoby na tři nebo dva válce, velmi těžce drží volnoběh. Ve vyšších otáčkách se chytnou všechny válce. Rozjíždět se musím s vysokým plynem a pomalu pouštět spojku, jinak to začne cukat a trochu se dusit - to samé to dělá když přidám plyn za jízdy - cuká, musím přidávat pomaličku. Jak se auto rozjede tak jede OK.

Zkusmo výměnou odzkoušeno: svíčky, vzduchový filtr, zapalovací rampa, krokáč, klapka (resp. váha vzduchu), měřeny tlaky ve válcích. Jo - mám LPG a blbne to úplně stejně na benzín i plyn.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude to neco se sanim? Koukal jsi, jak je na tom tesneni poda sanim? Neprisava to tam nejak? Me to delalo, ale me to pri prudkym seslapnuti v nizkejch otackach strilelo a slo na 3 valce.

Jinak na benzin to dela uplne stejne nebo o neco min? Co benzinovy vstriky? Na plyn to mozna bude delat o neco vic. Co odtrh na svickach? Neni moc velkej nebo naopak moc malej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sání vypadá komplet OK, navíc střílet to nestřílí. Svíčky jsem vyzkoušel několikatery a pořád stejné. Benzínové vstřiky jsem taky uvažoval, ale ono to dělá i na plyn a v té chvíli jsou mimo provoz. Tím to nebude.

Jinak mám pocit, že je to na plyn o něco horší, ale nějak moc znatelné to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom nic neuvidis, pokud to nerozdelas. Jestli tam vubec nejaky tesneni mas. Stoji 98Kc.

Svicky tam muzes mit porad stejne, ale jestli maji odtrh 1 mm, tak ti to nepojede. Mely by mit asi 0,6-0,7. A pokud jezdis na plyn jako ja, tak ho muzes o neco malinko pod 0,6 snizit, ale pod 0,5 uz ne, to by se pak zahlcovalo a nejelo to. Co plynovy cerpadlo? Ale tim to snad nebude. Na plyn i benzin to ma stejny chovani? Kdyby byly pricpany benzinovy vstriky a spatny plynovy cerpadlo, delalo by to na plyn i na benzin, ale to by byla asi velka nahoda, ze by se to pos... oboji tak nejak najednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké myslíš těsnění - to mezi blokem a těma sacíma litinovýma (nebo z čeho jsou) trubkama? To tam stopro mám - vyměněné.

Plynové čerpadlo LPG nemám - mám digitální systém Landy Renzo, tam je klasický výparník a regulátor tlaku akorát řízený do jednotlivých válců.

Navíc to začalo v jednu chvíli dělat na plyn i benzín, to bude něco nezávislého - pořád směřuji někam k elektrice, ale už nevím na co šáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to mas asi jinej system plynu. To jsem si taky rikal, ze to musi bejt jedine elektrikou, ale mel jsem vsechno vymeneny. A co lambda? ta by mohla bejt spatna. Mohla by to bejt i lambda.

Myslel jsem tesneni mezi tema litinovejma trubkama a blokem motoru. U me to byl problem, kterej jsem resil rok a nikdo si s tim nevedel rady. A vis, cim to bylo? Vloni na jare jsem prijel pred barak, druhej den uz nenastartoval. Vymenil jsem svicky a listu, dal jsem to jednomu znamymu, o kterym ted uz nereknu nic jinyho, nez ze je to č....k :( Chystam se na nej, jen co ho uvidim. A vis proc? On mi vymenil svicky a tu zapalovaci rampu. No a prave ze pry menil i to tesneni. Bylo to v pohode, ale po 100Km, ani ne, to zacalo cukat a strilet a ja nevim, co vsechno. Proste jak se poprve prohral motor. Pak to delalo uz porad. A delalo to rok a nikdo nevedel, co s tim, protoze at jsem prisej, kam jsem prijel, vsude jsem rikal - novy svicky, lista a tesneni pod sanim.

A ted, kdyz mi bralo auto obe paliva, coz vyresili, stejne to porad strilelo. Nevedeli si s tim uz rady, tak sundali sani ... a hadej ... tesneni tam proste zadny nebylo. Ten kokot to tam proste nedal a stoji jen 98Kc. Rok jsem s tim jezdil a az ted to vyresil. Jen se na nej chystam, ze mu utrhnu hlavu jen co ho uvidim. Nechal si to pekne vsechno nauctovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste zkusit cidlo podtlaku v sani - MAP senzor, jestli neni treba pricpany, je nasroubovany az za klapkou, ze spodni strany sani, dostanes se k nemu jako smerem ze strany od alternatoru, ma tusim zlutej konektor, vypada to nejak takhle 10.3005.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem o vikendu vymenil lambda sondu, uz delsi dobu jsem na ni mel podezreni, sice diagnostika rikala ze reguluje, ale to bylo zkouseny jen pri volnobehu, ale pri jizde byla prodleva na plynu, auto bylo takovy jako uduseny a na dalnici pri stabilni rychlosti cukalo.A ted kdyz jsem tam dal tu novou lambdu, tak motor se uplne probral, zadna prodleva na plynu, okamzita reakce a akcelerace a na dalnici uz taky necuka. Mel jsem teda stesti ze jsem na aukro.cz sehnal novou lambdu presne na muj motor za tretinovou cenu nez v krame

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

tak jsem o vikendu vymenil lambda sondu, uz delsi dobu jsem na ni mel podezreni, sice diagnostika rikala ze reguluje, ale to bylo zkouseny jen pri volnobehu, ale pri jizde byla prodleva na plynu, auto bylo takovy jako uduseny a na dalnici pri stabilni rychlosti cukalo.A ted kdyz jsem tam dal tu novou lambdu, tak motor se uplne probral, zadna prodleva na plynu, okamzita reakce a akcelerace a na dalnici uz taky necuka. Mel jsem teda stesti ze jsem na aukro.cz sehnal novou lambdu presne na muj motor za tretinovou cenu nez v krame

Kolik jsi za ni dal prosimte? Ja na ni mam taky tak trochu podezreni. Obcas pri pridani mi to prijde, ze to nejde uplne hned po plynu, takova jakoby malinko prodleva. Jak hodne narocny je ji vymenit? Menil jsem prvni dil vyfuku i s katem tenkrat a sla normalne vysroubovat, nemel jsi ji treba nejak zarezivelou nebo neco takovyho? Myslis, ze by ta obcasna prodleva mohla byt zalezitost lambdy? Aukro casto sleduju, ale ted jsem moc nesledoval, videt ji tam, tak ji asi koupim. Asi bysme se o ni treba poprali, vubec jestli nebyla draha :))) Mas holt stesti :super

[upravil dne 1.4.07 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stala me 1250, je to Bosch cislo ma 0 258 003 717, v elitu stoji kolem 3600. Vymenit sla v pohode, primo na aute, ani jsem nesundaval vyfuk, jen prizdvihnul predek. Jinak ta stara mela najeto asi 260 000km a kdyz jsem ji vyndal tak ta cepicka uz se docela viklala.

Me teda ta vymena pomohla, i kdyz jak jsem psal podle diagu mela byt v pohode, tak ted to auto je uplne neco jineho, ackoliv jsem nemel moc problemy s volnobehem, tak prece jen ted je volnobeh jeste klidnejsi a stabilnejsi otacky a ta akcelerace je taky okamzita, rekl bych ze i takovej ten problem ihned po nastartovani, kdyz se slapne na plyn jen trosicku a motor ma tendenci chcipnout, tak ze to zmizelo.

Stesti to bylo, pet minut pred koncem aukce jsem se o ni jeste s nekym pretahoval ale vyhral jsem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu tendenci chcipani ma uz moje auto zas. Diagnostiku jsme zkouseli i za jizdy, kdyz jsem mel problemy s plynem, rikal mi, ze mu lambda ukazuje nesmysly. Ale pak u volnobehu zase rikal, ze to je snad v pohode, tak nevim. Taky si myslim, ze tu lambdu nikdo jeste nemenil. Problemy s volnobehem mam, kolisaj otacky, nevim proc. Pri jizde v pohode. Doufal jsem, ze by to mohlo bejt svickama, protoze dostaly docela zabrat ted ten rok, co mi auto poradne kvuli plynu nejelo. Tak je chci menit, ale jestli to nepomuze, tak nevim, mozna fakt ta lambda. Svagrova ma oktavku - tu slabou 55KW a prave mi je divny, ze me to pripada, ze to auto jde daleko lip po plynu, i kdyz nejede lip, ale po plynu jde lip, nechapu to. U svoji 406ky mam pocit, ze tam je obcas takovej pytel, obcas kdyz dam vic plynu a drzim ho stejne, nema to rovnomernej rozjdezd, ale jen nekdy. Ted si na to nestezuju, jsem s autem spokojenej, ale ten plyn by mohl byt citlivejsi. Mozna by lambda pomohla. Chce to presne na tenhle typ motoru? Ja mel pujcenou lambdu z 1.8ky z 306ky, ale nakonec jsem ji nezkousel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele ja svicky vymenil, nejdriv jsem dal Brisk silver, ty cukaly, tak ty jsem vyhodil a dal jsem tam Eyquem RFN58LZ, ty uz necukaly, ale stejne to nebylo porad ono, pak jsem narazil na aukru na tu lambdu, tak jsem ji hned vydrazil a ted kdyz jsem ji tam dal tak super :)

Jinak tohle cislo lambdy je primo pro 1,8 16V (kod motoru LFY) do DAM 7803, nasel jsem ji na elitu podle original cisla z katalogu Peugeot, tyhle motory jsou i ve 306kach, takze si ji klidne muzes pujcit na vyzkouseni,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi mi nasadil brouka do hlavy, ja ji snad taky nakonec koupim. Co je pravdy na tom, ze neni dobry lambdy jen tak zkouset a zase ji treba vyndat a dat zpatky tu starou? Pry je lepsi ji rovnou vymenit, asi kvuli opotrebeni zavitu. Takze mam hledat podle kodu motoru, co jsi sem napsal? to bych mel mit teda asi stejny jako ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to cislo je stejne pro vsechny auta 1,8 16V do roku vyroby brezen 1998, to s tim vymenovanim jsem neslysel, ja myslim ze kdyz udelas pred vymenou reset jednotky odpojenim baterky aspon na hodku, tak pak staci ctvrt hodky na projeti aby si to vsechno nacetlo a muzes to pak posoudit jestli je to stejny nebo jiny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...