Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problem -> Spojka?-prevodovka? 405 1.8TD - aky prevodovy olej?


skupko

Recommended Posts

Zacalo to po minulorocnej dovolenke v Chorvatsku...po navrate zacalo blbnut hadzanie rychlosti, najprv isli jednotke a dvojka obcas tuhsie dnu, potom som musel sem-tam spojku zatlacit zodvakrat aby som hodil ich tam hodil.

V novembri som podla rad dotiahol lanko spojky pod baterkou a islo to ooovela lepsie....avsak pomaly to blblo opat a pred troma tyzdnami som ostal visiet s tym, ze vobec nehodim rychlost pri nahodenom motore.

Vcera mi jeden chlapik menil spojku ...

Ked vybral tu staru, tak sa odtial vysypali dajake male somariny...boli to ulomky koncov tych plieskov z taniera, ktore tvoria take slniecko :aut...jednoducho konceky tych plieskov v okoli stredu boli polamane vkuse na jednej polovici...lamela 7,5 mm...vyzerala dobre...lozisko nerozsypane...

Dal tam novu spojku...komplet...prisiel s autom s tym, ze mam asik chytene synchrony, pretoze mi to rype zuby na jednotke a dvojke...

Avsak...toto presne mi robilo, ked to este nebolo so spojkou az take zle...

...nastartujem...stlacim spojku a ked sa hned snazim zaradit tak rypem zuby...ale ked stlacim spojku a podrzim ju zo tri-styri sekundy, tak zaradim bez najmensich problemov...

Pls... viete mi podla tohto povedat ci to su synchrony ako mi vravel ten chlapik? Pripadne moze to byt problem s nastavenim spojky?

Mno niesom velmi zdatny v tomto obore ;)...tnx za odpovede!:papa

[upravil dne 29/3/2007 skupko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jedině vyměnit převodovku.. Kolik máš najeto km?? Já mám 270tis, řadit musím pomalu, není třeba tlačit silou, stači přidržet řadičku a počkat až tam rychlost sama skočí.. To mi dělá na jedničku a hlavně dvojku při prvním rozjezdu.. Jak se olej v převodovce zahřeje, tak už jde řadit normálně. Trochu pomůže řidší olej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Hafity : to su mi veci:myslim:myslim

...vymeneny prevodovy plej...vytiekla akasi siva tekutina (miesto oleja) :aut:aut

kvoli tej tekutine sme tam vsak naliali "docasny olej"...lacnejsi, len pre vymytie prevodovky od toho humusu a po sviatkoch budem menit za origo odporucany...

radenie sa zlepsilo na nepoznanie...uz nemusim cakat na zaradenie 3-4 sekundy, ale iba max. jednu...:super mno uvidim ako sa to vyvinie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Synchrony se dají vyměnit na autě, ani nemusí dolu celá almara. Teď ještě sehnat dobré synchrony a někoho, kdo to dokáže bez vyndání celé almary. :D

Na všech kvaltech? Na pětce chápu, ale na všechny ostatní bych si to teda radši vyndal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...