Sign in to follow this  
Followers 0
etienne

Diagnostika na Peugeot-e

16 posts in this topic

Ahojte,

vo svete Peugeot som novy, nedavno som si kupil P607 HDi. Predtym som bol dost dlho majitelom Audi A8, kde som sa rad hral s diagnostikou, zapinanim novych funkcii a podobne.

Potreboval by som vediet, aky nastroj pouzivate na citanie kodov z riadiacich jednotiek, predpokladam, ze vag-com to uzasi nebude :-) Dalej aky protokol pouzivate a aky kabel. Dakujem.

Původně zaslal: etienne

Ahojte,

vo svete Peugeot som novy, nedavno som si kupil P607 HDi. Predtym som bol dost dlho majitelom Audi A8, kde som sa rad hral s diagnostikou, zapinanim novych funkcii a podobne.

Potreboval by som vediet, aky nastroj pouzivate na citanie kodov z riadiacich jednotiek, predpokladam, ze vag-com to uzasi nebude :-) Dalej aky protokol pouzivate a aky kabel. Dakujem.

Reflex bear 3130, kabel si ted nevybavim čislo.

No reflex bear ak sa nemylim je cela krabica a nepredpokladam ze za rozumnu cenu. Ked je kabel, aky sa pouziva soft ?

No reflex bear ak sa nemylim je cela krabica a nepredpokladam ze za rozumnu cenu. Ked je kabel, aky sa pouziva soft ?

ty jo tak oto jsem se nějak nezajimal, ale mrknu na to a připadně dám vědět.každopadně kabel je stejny jak u Ochcavky a škodovek vlastně vubec.

Původně zaslal: Pe.Tr

ty jo tak oto jsem se nějak nezajimal, ale mrknu na to a připadně dám vědět.každopadně kabel je stejny jak u Ochcavky a škodovek vlastně vubec.

TAK KABEL STEJNY NENI !!!! ZADNY KABEL NEPODPORUJE VAG A OBD2. Diagnostiku a chipovani delam dost dlouho ale tohle je nesmysl. !!! OBD kabel se da pripojit do skodovky ale nekomunikuje \"\"\"\"

pokud chces delat veci jako na koncernu prs vag, tak potrebujes program kartu a kabel, od bosche se da nejlevnejc cca50tis

Ale no klud - zase nemusime prehanat ! Na kabel existuje urcite schema a ma urcite OBD konektor - o tom potom. Dalej treba len zistit ktorym protokolom komunikuje a podla toho kupit kabel.

Co sa tyka SW staci vediet nazov, da sa zohnat. Vie mi ho niekto povedat ?

A co si myslel tym, ze ziadny kabel nepodporuje VAG a OBD2 ?! Tomu vobec nerozumiem.

Podla mna ma OBD 4 protokoly ktore pouziva, zalezi od kabla ktore podporuje, su aj take na ktorych bezia vsetky 4.

Olda: Dik za link, ale ten nic neriesi. Hada sa tam donekonecna ci Diag2000 s Peugeotom funguje alebo nie.

Ja osobne neverim, ze cely Peugeot nema ani jeden program na diagnosticku a upravu nastaveni mimo tych \"zabudovanych all in one krabiciek\"... Este raz - nevieme meno progrmu, ktory priamo s peugeotom pracuje ?

Původně zaslal: PP205

Původně zaslal: Pe.Tr

TAK KABEL STEJNY NENI !!!! ZADNY KABEL NEPODPORUJE VAG A OBD2. Diagnostiku a chipovani delam dost dlouho ale tohle je nesmysl. !!! OBD kabel se da pripojit do skodovky ale nekomunikuje \"\"\"\"

kabel funguje ale jen pro klasiku Airbag,ABS,řizeni motoru apod, nejde použit na aktivaci funkci v BSI a tak. čuměl jsem na to až dnes.

No sice se v tom tolik nevyznám, ale kámoš mi zapínal funkce v BSI u 307SW a měl připojený notebook nějakým spešl. kabelem a v notebooku měl nahraný nějaký program přímo od peugeotu. Tak si myslím, že to asi jde! :myslim

Původně zaslal: Leos

No sice se v tom tolik nevyznám, ale kámoš mi zapínal funkce v BSI u 307SW a měl připojený notebook nějakým spešl. kabelem a v notebooku měl nahraný nějaký program přímo od peugeotu. Tak si myslím, že to asi jde! :myslim

Zřejmě je načase abys s kámošem trochu pokecal :super

Zkoumalo se to tu dlouho bez rozumnýho výsledku.