Sign in to follow this  
Followers 0
toro

Výměna a kontrola baterie u HDI

6 posts in this topic

Máte zkušenosti, jak elegantně vyndat baterii z auta ke kontrole nebo zajistit její výměnu.Jaké dloubáčky a nástroje použít? Je potřeba zálohovat napětí na svorkách náhradním aku z důvodů možné ztráty dat, kodů.Zásuvka 12V je při vypnutém zapalování bez napětí, to konstatuji.

Jednoducho len vypni zapalovanie, pockaj, nech BSI zaspi (zhasne na budikoch pocitadlo kilometrov) a bateriu v klude odpoj a rob si s nou cokolvek chces :)

Potom ju znovu pripoj a prepinacmi zobud BSI zapnutim tlmenych alebo dialkovych svetiel.

Akurat budes musiet znovu nastavit datum, cas a inicializovat okna.

Původně zaslal: hnusoba

Jednoducho len vypni zapalovanie, pockaj, nech BSI zaspi (zhasne na budikoch pocitadlo kilometrov) a bateriu v klude odpoj a rob si s nou cokolvek chces :)

Potom ju znovu pripoj a prepinacmi zobud BSI zapnutim tlmenych alebo dialkovych svetiel.

Akurat budes musiet znovu nastavit datum, cas a inicializovat okna.

Jak se provádí inicializace oken?????? :myslim

Inicializaciu treba urobit ak mas sekvencne stahovanie okien, mal si odpojenu bateriu a stahovanie/vytahovanie okna Ti ide skokom po par centimetroch. Vtedy staci vytiahnut okno celkom hore a podrzat chvilku zatvaranie okna, ked mas dobry sluch budes pocut aj cvaknutie relatka :) Potom idu okna uz bez problemov.

Původně zaslal: hnusoba

Inicializaciu treba urobit ak mas sekvencne stahovanie okien, mal si odpojenu bateriu a stahovanie/vytahovanie okna Ti ide skokom po par centimetroch. Vtedy staci vytiahnut okno celkom hore a podrzat chvilku zatvaranie okna, ked mas dobry sluch budes pocut aj cvaknutie relatka :) Potom idu okna uz bez problemov.

Diky zase jsem o něco chytřejší..... :papa

Zdravím,

Mám dotaz, jestli jste někdo řešil něco podobného??

Chci si dobít baterii, protože ranní starty jsou trochu \"unavené\" a při demontáži baterie jsem zjistil, že rychlosvorka na mínusovém kontaktu je celá obalená zelenošedivým prachem. Tak jsem ji opatrně uvolnil a ta se mi skoro rozpadla v ruce. Teda abych byl přesný, tak hlavní přezka a objímka jsou OK, ale ty manžetky které drží svorku upadly.

Vím, zdá se to jako prkotina, ale nechci nic zanedbat. Prosím teda o radu, jestli nemám svorku vyměnit a jestli se vůbec taková prodává, nebo jakou alternativu mohu použít??:myslim

Ta stará i po očištění správně netěsní, tak se bojim, aby mi to pak neprobíjelo.

Díky za rady:)