Sign in to follow this  
Followers 0
vareka

centrál

13 posts in this topic

Ahojki lidičky:D, chtěl bych na svoji 405 centrální zamykání. Nemáte někdo s tím zkušenosti? Kolik by mně to asi přišlo? A jestli to jde - moje 405 je 87 rok,díky čau:cool::cool::cool:

hehe ja central mam ale uz tam bol pri kupe ... je to celkom pohoda. Podla mna sa to da urcite aj dokupit, takze dotoho.

Kup si tam univerzální centrál. Mě to vyšlo 2*zámek+jednotka+imobilizér-alarm-dálkové na 3900,-. Fachčí to pěkně. Doma mám jestli chceš originál 2*motorek a jednotku pro IR dálkové (bude to stejné s 405), ale pak už sem se na shánění originálu vykašlal.

Do 405-ky je lepčí mít orig motůrky, mají tam svoje zvláštní uchycení, jsou nacvaklé přímo do tělesa mechanismu zámku. Univerzály sice jdou do těch dveří nacpat taky, ale je to práce navíc...

205 a 405 zámky nejsou apoň funkčně stejné? Jestli myslíš to táhlo od motorku k zámku tak to si samozřejmě u univerzálu musíš natvarovat podle auta, ale rozteče uchycení motorku sedí. Jedinej problém se měl s husíma krkama, páč tam je konektor a samozřejmě chyběly dráty a na vrakáči na novej model je neměli. Tak sem tam dal z Feldy :-).

Funkčně je většina zámků stejných. Ale zatímco 205/309 mají motůrek centrálu uchycen šrouby ve dveřích, dole v těch připravených dírách, co mají rozteč shodnou i s univerzály, 405-ka má přímo svoje motůrky, jen zacvaknuté do čudlíků přímo v tom mechanismu. Samozřejmě, jde tam někam dolů také vyvrtat díry do plechu, narvat nam univerzály a naohýbat z drátu táhla, ale mně by se to dělat nechtělo, radši bych spíš nejdřív zkusil sehnat ty orig...

Já osobně to vyřešil namontováním centrálu od Jablotronu sada CL20 za 1.500,- (2+2 motůrky, jednotka, kabeláž, úchyty; možnost dokoupení dílů na 5. dveře za 580,-) jedno odpoledne a chodí to dobře. Faktem je, že jsem musel naohýbat táhla a někde i vyvrtat díru na uchycení motorku (jak píše oddie). Jinak: http://www.jablotron.cz

Díky všem za pomoc:D, popřemýšlím a pak napíšu jak to dopadlo ( ta montáž):D:D:D

Taky ted o tom vazne uvazuju. Koukal jsem do ceniku Jablotronu a tam vychazi univerzal na 1463kc, ale je to bez DO. Ja bych to chtel zkombinovat jeste z alarmem a pak by to melo chodit vsechno na DO. Ten alarm tam vychazi na 2291kc (je to i s podporou pro central), ale po tom, co mi rekl Oddie, bych raci zkusil sehnat origo central.

ja jsem koupil z vraku komplet central i se zamkama (jeden nahradni se mi hodil) za 1500. Natahnul jsem kabely do dveri a do kufru, zacvaknul mechanismy na svoje misto a bylo vymalovano. Nejobtiznejsi ze vseho bylo zjistit jak funguje resp. jak se zapojuje ta krabicka centralu.