Sign in to follow this  
Followers 0
Guest venca777

Klimatizace

16 posts in this topic

Nazdarek draci,

mam takovej problem, asi pred 5 dny, kdyz jsem zapnul klimu, tak se ozvalo rachoceni, jako by se neco roztacelo a otrasalo se i auto. Asi po hodine jsem ji zapnul znova a nic. Ted kdyz ji zapnu tak slysim jen chvilku rachoceni a pak to bezi normalne. Nevi nekdo cim by to mohlo být. :myslim :myslim

Jeste jeden dotaz, jak cesto se doplnuje napln o olej do klimatizace.

nekde mi rikal ´, ze by to mohly delat sahary, jak se roztaci, ze muze byt nejakej drzak volnej

spis bych to videl na loziska v kompresoru klimatizace. Pokud to ma nejaky odpor pri roztaceni tak to muze vibrovat s celym autem.

...nefim....no myslim ze sahara nie je priamo spojena s klimatizaciou.....ved ta je na chladici....musi to byt nieco iba v ramci klimatizacneho systemu.....

Původně zaslal: RomanNR

...nefim....no myslim ze sahara nie je priamo spojena s klimatizaciou.....ved ta je na chladici....musi to byt nieco iba v ramci klimatizacneho systemu.....

Sahara je na chladiči, ale nezapomeň že tam je taky chladič klimatizace, takže se s klimou zapne i sahara, a to hned;)

ted se to ustalilo a nic to uz nedela :roker:roker no uvidime jak to bude dal :myslim :myslim

Původně zaslal: venca777

ted se to ustalilo a nic to uz nedela :roker:roker no uvidime jak to bude dal :myslim :myslim

A klima funguje??? Taky to mohla dělat spojka kompresoru a pokud by odešla uplně tak by to nechladilo.

Klima je snad ok, ted byla par dni zima, tak to nebylo poznat , ale kompresor sepne a zvýší se otáčky. Tak to vypada, ze fakčí :nevim

Nechcem zakladat nove tema tak pisem podobny problem... :(

Koncom leta 2006 mi uz klima takmer nechladila, bolo asi malo chladiva tak som to uz nechal tak ze to dam spravit teraz na jar. No teraz po zapnuti klimi vydava zvuk ako stara ruska chladnicka ked zacina chladit po dlhsej odstavke.... :nevim

Cim to moze byt? mal niekto podobny problem?... P406/2000/HDI/automaticka klima

dakujem za odpovede....

ze by tam neco zatuhlo? mne to po delsi dobe necinnosti delalo ve 306 taky, ale po par dnech pravidelneho uzivani se to zas rozchodilo. holt v tom manualu nepisou zbytecne, ze se ma ta klima poustet obcas i pres zimu :papa

[upravil dne 19.4.07 navpoint]

ja mel kdysi 306-ku 1.9TD s klimou, a zazil sem tyhle veci :

- jednou se vysypalo lozisko v kompresoru klimy, projevovalo se to tak, ze kdyz sem zapnul klimu, tak sem slysl proste drhnuti-rachtani ... zacalo to na danici a ja si myslel, ze mi drhne kotouc na pravym kole, vubec me nenapadlo, ze by to mohlo souviset s klimou, takze sem s tim jel k prvnimu sjezdu (cca 5 km), pak mi borec v servisu rika, ze kdybych s tim nejel, tak by stacilo vymenit jen lozisko, takhle musel jit celej kompresor (novej stoji cca 15 tis, nechal sem tam dat starej z vrakace bez zaruky)

- co se tyce sahary (vetraku na chladic), tak ten se opravdu spina zaroven se zapnutim klimy, na 306-ce sem mel jednou problem s elektroinstalaci a sahara bezala furt, nekdy se stalo, ze kdyz auto bezelo na volnobeh, tak se znceho nic totalne rozvibrivovalo neco v motoru po tom, co sem zapnul svetla + vyhrejvani zadniho skla ... az z toho vybrovala cela kastle ! - bylo to tim, ze sahara bere asi 30-40 A (uz nevim presne kolik u 306-ky), coz je sakra velkej proud, kdyz se k tomu prida vyhrejvani skla + svetla + nevim co jeste, tak dostava pekne zabrat i alternator ... vibriace prestaly jakmile sem pridal plyn - vyssi otacky => vic elektriky ...

- osobne doporucuju se podivat poradne na ten kompresor, lozisko v nem bude za 100-ku + novy naplnenny, jestli se ti ale lozisko vysype, tak ti spony zasvini celej kompresor a ten je pak na vodpis ...

hribe