Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Podivné zvuku př točení volantu


Guest MMMMM

Recommended Posts

Pár dní již pozoruji podivný zvuk když v jízde do prudší zatáčky zatáčím doleva takové drnčení (drhnutí, nevím jestli jen když je volan v plném rejtu, ale když je v pravo nic nesleduji). Možná to bude něco se servem, napadá vás něco, co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Pár dní již pozoruji podivný zvuk když v jízde do prudší zatáčky zatáčím doleva takové drnčení (drhnutí, nevím jestli jen když je volan v plném rejtu, ale když je v pravo nic nesleduji). Možná to bude něco se servem, napadá vás něco, co by to mohlo být?

Jj, to se mi stalo nedávno, byl převod řízení - u Vašendů to rozebrali a vyčistili a už je to OK. Jo a taky se mi to stávalo v levé zatáčce, když jsem tam vjel trochu prudčeji.

[upravil dne 25.3.07 Mila_S]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjistil jsem, že při zatáčení něco hlasitěji vrčí, ale točím-li do leva je to hlasitější v plném rejtu. Jdu 20.4 na výměnu rozvodáku, tak nevím jestli to vydrží, nebo jestli tam nemám zajít aby mě vzal dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, může to být více věcí. Například ložiska, ale to by nebylo vrčení, ale spíše hukot. taky by to mohl být homokloub, ale to by spíše tak nějak křupalo, nebo lupalo. Já si však myslím, že vzhledem k tomu, že jsi tady někde psal, o problému, který poukazoval na špatné kotouče, tak bych řekl, že to bude tím. Pokud slyšíš podobný zvuk i při přibržďování, tak je to na 99%. Nevím přesně, jak mi to tehda ten mechanik vysvětloval, ale prostě sem měl na prd hlavně levý kotouč i s deskama a v zatáčkách, shodou okolností taky doleva, si to prostě prozpěvovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti to rachtá na místě tak by to mohlo být zarezlé horní uchycení pružiny. Mě to dělalo taky, teď jsem to nechával měnit a je klid. Mají to normálně v Auto Kelly - 550,- 1ks.

Za jízdy mi zase bouchalo levé kolo pokud jsem jel do pravotočivé zatáčky, po výměně tyček stabilizátoru na přední nápravě je vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...