p.petr

renovace ALU kol

28 posts in this topic

Čau lidi, koupil jsem liťáky a jelikož nejsou nové, jsou místy poškrabané nebo na některých místech s odchlípnutou vrchní vrstvou.Máte někdo tip jak škrábance či vrchní vrstvu \"zamaskovat\" , případně existujou nějaký laky,spreje??? ,které by se daly na renovaci použít?

:myslim

Díky za každý tip, případně vlastní zkušenost.

Původně zaslal: Ludweek

na netu je spousta navodu jak lestit hlinik..kazdy ma svoje postupy...prvni hodne smirkoveho papiru a potom filcu a pasty na lesteni hliniku :) ale jednodussi a casove min narocnejsi je dat kola nastrikat http://www.pneu-magika.cz/?p=opravy-alu-kol

neco bliz Vysocine asi neznas vid??..:aut

Známý to dělá v servisu, ale musel by jsi přijet do hlavního města:aut

[upravil dne 23.3.07 Supersonic]

2 Beda: neznam..ten odkaz je jenom co jsem zrovna v ty chvili vygooglil :) ale mam zkusenost ze vetsinou se lidi od fochu znaji takze kdyz se zeptas nejakyho lakyrnika nebo pneuservismana kde bys mohl dat prelakovat kola tak ti nekoho doporuci..potom uz je horsi to zda ten doporucenej bude taky odpovidat kvalitou :)

Původně zaslal: Supersonic

Známý to dělá v servisu, ale musel by jsi přijet do hlavního města:aut

[upravil dne 23.3.07 Supersonic]

to je pro mě bohužel trošku z ruky :(

Ještě je otázka jestli se to u těch disků vyplatí, ono koupit disky za 3tis a potom ještě dát někde 4tis za opískování a nalakování se moc nevyplatí, za to máš skoro nový disky. Kdysi jsem koupil starší liťáky 14\" na zimní gumy, byla za 3tis i s pneu, omlácený nebyli akorát se už na nich loupala barva. Sehnal jsem člověka, který by mi je opískoval a nastříkal za 800,- kus ale to se u těch kol už nevyplatilo, tak jsem je ručně lehce obrousil a stříknul sprejem a bezbarvým lakem přes. Zblízka jsou samozřejmě poznat místa kde byl oloupaný lak, ale jinak ta barva drží a jezdím na nich už třetí zimu.

Jj,driver má pravdu ! Ta cena souhlasí i s barvou(komaxitem).:super Kdyby jsi tam měl větší rýhy,tak to musíš zalepit Tigem a přebrousit !:aut

Nechával jsem si teď kola dělat - čtyři kousky 15\" origo Speedline mě vyšly na 2500,- Kč. 500,- Kč stálo opískování a 1880,- (nechal jsem to za 2000,-) stálo hození litin do plniče, barva, lak.

Nevím, jestli je nejlepší to leštit. Moc se mi to nelíbí, mám raději klasickou stříbnou

delam kolo za 600 (pískovani a komaxit ) barvy jsou stribrna, bila, zluta, modra, cervena priplatek za vrchni lak(standox) 200/kolo

Takže 3200,-- čtyři kola - pořád jsem to měl ještě levnější

Moje som dobre umyl, prebrusil jemnym papierom a nastriekal sprayom na hlinikove kola (cena tusim do 350Sk). Behal som na nich viac ako 2 roky a boli cely cas krasne, ako nove. Popisovane upravy su urcite fajn, ale dost drahe, ucel splni aj spray a \"home made\".

me se lesteny hlinik libi dost :D

[upravil dne 24/3/07 Ludweek]

:bojim

me se lesteny hlinik libi dost :D

[upravil dne 24/3/07 Ludweek]

me se to libi moc.. :super

Původně zaslal: Vertex

Přijde mi to jak svařený ze zábradlí

njn kazdy ma jinaci vkus..:aut ale zabradli?? at se divam jak se divam, zabradli nevidim..:D :D