skupko

Spojka - vymena

13 posts in this topic

Hello boys,

rad by som sa spytal len na to ako dlho trva vymena spojky...

Moj milasik totizto potrebuje jej vymenu a rad by som vedel ako je to narocne na pracu. Pripadne viete poradit nejake \"zlepsovaky\" pri vymene ako to urobit co najrychlejsie?

Dakujem ;):papa

Mno ani nie len moj znamy, co mi servisuje auti nema teraz cas a zvazujem, ze ho dam niekomu inemu, len potrebujem vediet kolko mam pocitat za pracu :-P.

Já ji měnil doma naposled v sobotu u svý 1,9 D a celkovej čas 4 hod. Tak můžeš porovnat.:papa

vyměna spojky je cca 6 hodin prace ale podotykam že je to brano v servise,tzn na heveru a s good vercajkem.současti vyměny spojky je i seřizeni motoru.

Měnil jsem minulý víkend, celá sobota plus neděle dopoledne.. Doma, bez nářadí a bez přípravku.. Určitě to jde rychleji, jenže ne u tak starého vraku, kde se všechno rozpadá pod rukama.. :grr Při nasazování se rozpadlo lanko tachometru, pak se rozpadl silentblok v čepu řazení, ztvrdlé dráty nevydržely a polámaly se.. :roll Po složení auto jen točilo, nešel benzín.. Upadl drátek na čidle přidávného vzduchu.. Proto se ani neotevřely vstřikovače.. :roll

Nestraste....prave cakam na telefonat od chlapika, co mi to opravuje :) ...a cakam a cakam...:aut:D

Dufam, ze to dopadne OK bez zbytocnych problemov...

A nakoniec sa mu vybil telefon :D

Mimochodom polamane lamely a lozisko s kotucom snad OK...

Samozrejme som jazdil s nacatou spojkou mierne dlhsie a odniesli si to synchrony.

Na mieste mojho auta by som si dal facku...:D:D:D:aut:papa

[upravil dne 26/3/2007 skupko]

hoj.Kdyz uz tajik resite vymenu tak by me docela zajimalo na kolik ta sranda vyjde.Přide mě že me spojka trošku klouže tak už by možná stála za výměnu pokud to teda nejde nejak rozumně doštelovat :)

prodám novou spojkovou sadu valeo na peugeot 405 1.9D, cena 3000 (lamela, přítlačák, ložisko, vystřeďovací trn)