Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P405 - přebíjení baterie - jak zjistit?


mk405

Recommended Posts

Ahoj,

Mám pod baterkou (nová cca 1/4roku) krystaly od kyseliny a bohužel se mi nepodařilo zjistit jestli je prasklá ( po vyndání z auta z ni nic neteče ani za dva dny). Dá se nějak ověřit jestli není přebíjená, respektivě jestli to relé za baterkou funguje jak má (předpokládám že to relé je od dobíjení???). dík:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau, ak ti prebíja batériu tak to by si mal cítiť zápach kyseliny a baterka by mala byť teplá ak nie horúca od prebíjania, a tvorba tých kryštálov by bola vo veľkom, podľa servismana by malo byť max 13.8 - 14 V pri max otáčkach. Skús to zmerať u nejakého kolegu na 405, alebo poprípade vymeň alternátor do tvojho voza a vyskúšaj merať napatie. Ak to nebude Ok tak máš pokazený regler v tvojom alternátore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to max 14.4.V tak je to normální , něco podobnýho jsem taky měl , že se objevovali jakoby krystalky soli okolo baterky , ale zřejmě je to jak je baterie odvětraná a jak z ní může plyn odcházet a kde se částice usazují, dal jsem tam jinou a už nic se neobjevivalo, viděl jsem to už u více aut.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zajel do BOSCH servisu (Havel) a tam mi změřili dobíjení a zátěžákem stav baterie (65%). :nevim:aut:nevim

Takže na podzim musí být nová. :(

Takže zajeď k nějakýmu lepšímu elektrikáři - opraváři altíků a startérů a ten by to měl umět změřit. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...