Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba oleje


mrázek dušan

Recommended Posts

zdravím všechny. Nedávno jsem zjistil, že po ujetí cca. 10000km mi chybí asi 1,5litru oleje. Dolil jsem, a po 2000 mi zase 0,3litru chybělo. Máte někdo zkušenosti jaká je běžná spotřeba (405 GLi, 140000km, 1,6benzín). Přešel jsem z minerálního na polosyntetiku - nemůže to být tím?

dík Dušan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 405 GLi 1,9 benzín 120000km. Se spotřebou oleje mě nastal problém, když jsem přešel z minerálu na polosyntetiku. Spotřeba se začala zvětšovat tak, že za 1,5 roku to dělalo asi 1l oleje na 1000km. To se mi zdálo až dost, protože roční spotřeba byla 2 kanistry oleje + jeden na výměnu a to lezlo docela do peněz. Tak jsem si nechal na Peugeot-clubu poradit, že to budou s největší pravděpodobností gufera na ventilech. Dal jsem to do servisu a zjistili, že ta těsnění jsou úplně v háji. Řekli mě, že za to může ten minerál, protože je na tyhle věci agresivněší než polosyntetika. Teď mám po opravě najeto sice jen 2500 km ale olej se stále drží na horní rysce měrky tak jak byl nyplněný po opravě a zatím ani trochu neubývá. Honza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...