Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba oleje


vinorak

Recommended Posts

poslední dobou mi příde že moje lvíče nějak papá olej. je normální že přez zimu to žere víc než v létě? a kolik by měla být tak normální spotřeba. motor už neni nejmladší (160000) a bere si tak kolem 8dcl na 1000km. je to špatný nebo sem zhejčkanej z tatínkoví fabie která za nepapá vůbec? dík za vase odpovědi

jo a omlouvám se za stupidní dotazy, já sem jenom elektrikář :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začni guferkama ventilů. Tam to uniká docela dost. A tyhle motory jsou docela držáky. Takže s tou GO bych rozhodně nespěchal. Když si vzpomenu že kdysi můj AX žral 4litry mezi výměnama oleje a po výměně guferek 0,5 litru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, asi tak...

Pegi 205 (stáří 10+) nějakej ten litřík bude žrát skoro vždycky.

Třeba můj 20 letý atmosférický diesel schlamstne 2 litry 10W-40 na 10tkm, což je asi tak interval výměny. Já to neřeším, asi jsou v háji gufera ventilů, ale 2 lt oleje mě vyjdou na 160,- Kč, ale uznávám, mám \"ekologické\" vozidlo, byť má nalítáno asi tak 10x okolo zeměkoule.

Jinak, u nových Pegin se výrobce \"sichruje\" spotřebou 1 lt/1000 km, takže já se svýma dvěma deckama jsem v naprostém klidu :)

Až se to rapidně zhorší, přejdu na 15W-40 nebo vyměním gufera - stejně ta kastle vydrží už jen pár let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem já koupil mýho Pažíka 205 1.4, tak se olej neztrácel. Ale teď dolejvám tak 1l/1000Km:grr. Za normální to rozhodně nepovažuju:bojim. Trochu jsem na to koukal a teče to z olejový vany a možná ještě odjinud, ale lehat pod auto se mi teď nechce. Vletím na to tak za měsíc, vyměním to těsnění vany (300kč) + jestli tam bude ještě něco dalšího.

Pokud máš motor zespod zaneřáděnej od oleje, tak ti to taky někde teče nebo máš už špatný ty gufera ventilů.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

spodek mám naprosto suchej. dřív mi to taky chcalo okolo vany ale nebylo to těsněnim ale vyházenym simeringem na klice. nejlíp to poznáš, když motor umeješ a pak jenom sleduješ odkud to teče:papa

Tak jsem na to ještě trošku dneska mrknul (když bylo tak pěkně:D) A těče mi to okolo šroubů na vaně a z předku vany...takže budu přetěsňovat:D

Na ten simering ještě pořádně taky kouknu, jistota je jistota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...